• UWAGA - POWRÓT KLAS STARSZYCH !!!

• Szanowni Państwo,

W związku z powrotem uczniów do szkół od 17 maja 2021 r. i organizacją nauczania hybrydowego informuję, że do szkoły wracają w pierwszej kolejności klasy IV, V i VII.

Klasy VI i VIII wrócą do szkoły od 31 maja 2021 r. Nauczanie będzie się odbywało w reżimie sanitarnym, zgodnie z przyjętymi procedurami, tak jak to miało miejsce w miesiącach wrzesień i październik.

Uczniowie będą mieli zajęcia w wyznaczonych salach lekcyjnych (oprócz wychowania fizycznego i informatyki).

Przydział klas do sal lekcyjnych (od 17 do 28 maja):

4 a - sala 39 (wejście łącznikiem przy sklepiku szkolnym)

4 b - sala 38 (wejście główne od strony ul. Świdnickiej lub boiska)

5 a - sala 24 (wejście główne od strony ul. Świdnickiej lub boiska)

5 b - sala 27 (wejście łącznikiem przy sklepiku szkolnym)

7 a - sala 5 (wejście główne od strony ul. Świdnickiej lub boiska)

7 b - sala 15 (wejście łącznikiem przy sali gimnastycznej)

7 c - sala 31 (wejście łącznikiem przy sali gimnastycznej)

7 d - sala 34 (wejście główne od strony ul. Świdnickiej lub boiska).

Z wyrazami szacunku - Jolanta Styrna-Grossman

• Kreatywność naszych uczniów

• Poniżej prezentuję kolejne kreatywne prace naszych uczniów. Te niecodzienne kolorowe figury, wzory i spirale,  powstały pod wpływem chwili i wyobraźni naszych uczniów z klas 4 - 5 podczas zajęć zdalnych  z informatyki. Posłużył do tego program graficzny zawierający specjalne narzędzia z mnóstwem kolorów do kreatywnego działania. Jako ciekawostkę dodam, że spirograf został wynaleziony i opatentowany w XIX wieku przez polskiego matematyka Brunona Abakanowicza.

Zapraszam do galerii prac i przyznacie chyba, że są piękne...

A.Szarzyńska

• SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

• Uprzejmie informujemy, że 29.05.2021 na obiekcie przy ul. Rekreacyjnej 1 w Świebodzicach odbędą Mistrzostwa Kolarskie o Puchar Burmistrza Świebodzic- jest to jeden z etapów Ligi MTB Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Głównym organizatorem ww. Mistrzostw jest JKKS Górnik Wałbrzych oraz OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Zawody odbywać się będą w kilku kategoriach wiekowych :

7-8 lat

9-10 lat

11-12 lat

13-14 lat

Z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Pragniemy wyłonić : Mistrza, Wicemistrza i drugiego Wicemistrza.

Każdy uczestnik objęty jest dodatkowo w generalnej klasyfikacji, więc każdy wyścig to kolejne punkty w kolejnych etapach ( Dobromierz, Jaworzyna itd.)

Oprócz klasyfikacji generalnej zawodnicy ścigać się będą z podziałem na szkoły.

Przykładowo uczestnik wyścigu dojechał do mety na 10 miejscu, ale jest 1 ze swojej szkoły, więc zostaje nagrodzony pucharem Burmistrza.

Dla tych zwycięzców przygotowana zostanie specjalna osobna dekoracja.

Dodatkowo przewidziany wyścig dla dzieci przedszkolnych tzw. Biegusie.

Również z podziałem na wiek w przypadku dużej frekwencji: 3 latki, 4 latki, 5 latki, 6 latki.

Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będzie możliwość zapoznania się z różnymi dyscyplinami sportu takimi jak:

-siatkówka

-piłka ręczna

-piłka nożna

-łucznictwo

-karate

-muay thai

-gimnastyka akrobatyczna ( specjalny pokaz ) i inne.

Dla dzieci przewidziane konkursy z nagrodami !!!!

Dodatkowo Straż Miejska Świebodzice przygotuje warsztaty dla dzieci, o czym należy pamiętać poruszając się rowerem. Podczas imprezy będzie również możliwość zakupienia jedzenia oraz napojów w restauracji na basenie odkrytym oraz innych smakołyków oferowanych przez firmy cateringowe zaproszone na to wydarzenie.

W przypadku przeciągającego  się stanu pandemii, Organizator zastrzega sobie prawo odwołania imprezy z odpowiednim wyprzedzeniem.

OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

42_komunikat_organizacyjny_nr_5_(1).docx

10_regulamin_vi_ej_edycji_ligi_mtb_x.pdf

• ZRÓBMY SZUM WOKÓŁ WODY!

• Światowy Dzień Wody z PAH

,,Wodo, nie masz ani smaku, ani koloru, ani zapachu, nie można ciebie opisać, pije się ciebie, nie znając ciebie. Nie jesteś niezbędna do życia: jesteś samym życiem (...). Jesteś największym bogactwem, jakie istnieje na ziemi."

Antoine de Saint - Exupery

Światowy Dzień Wody to istotne wydarzenie dla każdego mieszkańca Ziemi. Święto przypada każdego roku w dniu 22 marca. Zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości na temat  globalnych wyzwań wodnych przez podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata oraz  znaczenia wody  w życiu człowieka. Coroczne Święto Wody ma również zwracać uwagę na podejmowanie działań zmierzających do ochrony jej zasobów.

Każdego roku Światowy Dzień Wody odbywa się pod innym hasłem. W tym roku brzmi ono "Zróbmy szum wokół wody!"

Chodzi o zaangażowanie największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

- na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej,

- jesteśmy za to współodpowiedzialni,

- oszczędzanie wody to za mało.

Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się w akcję, która trwała u nas cały tydzień ! W ramach zajęć oglądali prezentacje i filmiki, słuchali podkastu „Woda jako globalne wyzwanie”, zapoznając się z problem wody na świecie oraz sposobami jej oszczędzania. Wykonali tematyczne plakaty, stworzyli własne quizy i dyskutowali jak oszczędzać wodę.

Realizacja zadań w szkole, związanych z celebrowaniem Światowego Dnia Wody, przyczyniła się do podniesienia świadomości nt. globalnych wyzwań wodnych.

ZROBILIŚMY SZUM WOKÓŁ WODY !

Spisaliśmy się na medal! Dziękuję nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za zaangażowanie i wkład pracy. Możemy być dumni, a zdobytą wiedzę przekazujemy dalej i przyczyniamy się do poszerzenia świadomości na temat dostępu do wody i jej oszczędzania !

p.Katarzyna Jarosz