• EDUKACJA WARTA ZACHODU

• Nazwa projektu: Edukacja warta zachodu w Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach
        Numer projektu: RPDS.10.02.01-02-0082/21
        Krótki opis projektu, jego cele i efekty:

Projekt jest realizowany, przez Gminę Świebodzice, w okresie VIII.2022–VIII.2023. Za cel stawia rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności na rynku pracy i zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach.

Postawiony cel zostanie osiągnięty m.in. poprzez:

a) objęcie wsparciem 300 uczniów (150K i 150M) uczestniczących w zajęciach dodatkowych, zajęciach rozwijających zainteresowanie naukami ścisłymi i wyjazdach

edukacyjnych;

b)doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne do zajęć;

c)organizację zajęć dla uczniów w sposób sprzyjający niwelowaniu negatywnych skutków wywołanych epidemią COVID-19.

Realizacja projektu wpłynie na PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W SZKOŁACH OBJĘTYCH WSPARCIEM, co przyczyni się do zminimalizowania problemu związanego z koniecznością dostosowania edukacji szkolnej do potrzeb uczniów.

Problemy stwierdzone w diagnozie szkoły objętej wsparciem:

a)niska motywacja uczniów do nauki, w szczególności przedmiotów ścisłych;

b)niewystarczająca liczba zajęć pozalekcyjnych dostosowanych do potrzeb i zainteresowań uczniów;

c) trudności w opanowaniu umiejętności i wiadomości szkolnych;

d) deficyty uczniów związane z epidemia COVID-19 i długotrwałą nauka zdalną;

e) konieczność doposażenia szkół w drobne pomoce edukacyjne wpływające pozytywnie na proces kształcenia uczniów.

Rezultaty projektu:

a)podniesienie kompetencji kluczowych u 240 uczniów (120K; 120M);

b)podniesienie efektywność i atrakcyjność nauczania w szkole poprzez doposażenie w pomoce dydaktyczne.

Projekt rozliczany w ramach kwot ryczałtowych. Wartość projektu: 446 175,00 zł, w tym wkład własny finansowy i w postaci udostępnienia sal: 67 400,00 zł (15%).

Dofinansowanie UE: 378 775,00 zł

Harmonogram wsparcia dostępny pod linkiem: