• Dzień Głośnego Czytania

     • 27 września 2021 roku w auli naszej szkoły odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Głośnego Czytania, która została  przygotowana przez uczniów klasy VIII c pod opieką Agnieszki Kiryczuk. Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję poznać życie i twórczość Stanisława Lema oraz wysłuchać fragmentów tekstów z cyklu "Bajki robotów".  Inspiracją do podjęcia tegorocznej tematyki jest rok 2021, który został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema.

      p.Agnieszka Kiryczuk

       

     • FESTIWAL NAUKI - WROCŁAW 2021

     • W dniach 17, 20 i 21 września uczniowie z klas 7 i 8 uczestniczyli online w wykładach z pokazami, które organizowane były w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską. Pokazy chemiczne, w których uczestniczyli to: Chemia piękna i niebezpieczna, Magia mydła, Kolorowa chemia, Kolorowy świat cukrów i białek. Z fizyki natomiast w wykładzie z pokazem Niesamowity świat optyki i Cyrku fizycznym, który od lat cieszy się popularnością wśród młodzieży dzięki ciekawym doświadczeniom i prostym tłumaczeniem zawiłych zjawisk.

      p.Elżbieta Lenik

     • Piłka ręczna - rozgrywki

     •  

      II Miejsce Finał Dolnośląski w piłkę ręczna kl.5 -  na 5 drużyn 

      Skłład drużyny kl.5: Alicja Wieczorek, Magdalena Twardowska, Julia Piątkowska, Mają Kirklo, Nicole Jamrozik, Julia Antoniuk, Alicja Wieczorek, Emilia Wojciechowska, Tosia Bydlowska,  Aleksandra Nowak,  Karolina Korzeniowska.

      Mariusz Piwowar

     • DZIEŃ KROPKI

     • 15 września obchodzony jest Światowy Dzień Kropki – dzień kreatywności, wiary we własne możliwości. Historia małej dziewczynki – Vashti – zainspirowała również uczniów naszej szkoły. Na języku polskim w klasie 5b każdy mógł narysować swoją kropkę, zaprezentować swoją osobowość, uczucia. Powstały piękne prace, które ożywiliśmy dzięki aplikacji Quiver. Uczniowie opisali także swoje prace i utrwalili części mowy. To była ciekawa i inspirująca lekcja.

      P. Ewa Tomczak

     • I ruszamy w podróż po wiedzę...

     • Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

      Stefan Żeromski

      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2021/2022 była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.

      Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi naszej szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

      Szanowni Nauczyciele, Pracownicy oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku szkolnego 2021/2022 życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Jak zwykle w pierwszym dniu szkoły wszystkim towarzyszą wielkie oczekiwania i nadzieje. Pragniemy, żeby wiele ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych w rozpoczynającym się dzisiaj okresie szkolnym. Nauczycielom przekazujemy serdeczne pozdrowienia wyrażając nadzieję, że wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa będą z nimi na co dzień.

      Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również wszystkim rodzicom. Ich zaangażowanie w sprawy szkolne jest bezcenne i zawsze mile widziane. Liczymy zatem na dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

       

       

      Wszystkiego dobrego oraz dużo zdrowia w Nowym Roku Szkolnym!

      Dyrekcja Szkoły 

     • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Rozpoczęcie roku szkolnego:

      - godzina 9.00 - klasy IV - VIII

      - godzina 9.30 - klasy I - III

      Przy dobrej pogodzie teren między salą gimnastyczną, a małym budynkiem.

      W razie deszczu duża sala gimnastyczna. Pamiętajmy o maseczkach!

                                                                                       😀

     • WESOŁYCH WAKACJI!!!

     • Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

      Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.

      Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

       

     • DZIENNIKARSTWO ONLINE

     • ZAPRASZAMY na bezpłatne szkolenie DZIENNIKARSTWO ONLINE, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świebodzicach. Szkolenie jest realizowane w ramach projektów „Sieć na kulturę”.

      -️ Kto może wziąć udział w szkoleniu?

      Dzieci i młodzież od 10  - 18 lat (do ukończenia 18 r.ż.)

      -️ Czego dowie się Twoje dziecko?

      Pozna kluczowe zagadnienia związane z tworzeniem, publikacją, promowaniem i moderowaniem treści informacyjnych w Internecie, jak nie dać się podejść fake newsom, a także metody sprawdzania i wyszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.

      Nauczy się, jakie są tradycyjne formy publikacji, takie jak tekst, video, foto pod kątem wykorzystania ich w Internecie.

      Przećwiczy, jak zarządzać treścią na stronie, dobierać multimedia oraz moderować dyskusje w komentarzach i na forum.

      Pozna także tajniki bezpiecznego budowania wizerunku online oraz rozpoznawania plagiatu i legalnego cytowania treści.

      ℹ️ Chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę https://mbpswiebodzice.naszabiblioteka.com/n,zapraszamy-na-bezplatne-warsztaty-dziennikarstwo-online

       

      Rekrutacja trwa do 9 lipca 2021