• WOJTEK WYRÓŻNIONY W KONKURSIE WIEDZY INFORMATYCZNEJ

• Dnia 15 marca 2024r. odbyła się IV EDYCJA  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY INFORMATYCZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS VIII. Organizatoerm jest Zespół Szkół w Świebodzicach. W konkursie wzięło udział 49 uczniów z 5 szkół ze Świebodzic oraz Wałbrzycha! Konkurs polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań teoretycznych z informatyki (Quiz sprawdzający wiedzę do wykonania na komputerze). Laureaci konkursu zostają wyłonieni na podstawie punktów uzyskanych z części teoretycznej. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowe z kl. 8: Daniel Bęben 8a, Wojtek Klimczak 8a, Karolina Karolczak 8a, Oskar Kmiecik 8a, Jakub Seidel 8a, Krzysztof Krzyszkowski 8a, Emil Ratajczak 8b, Robert Bezak 8b,  Maksym Horak 8b, Dominik Gawlas 8c oraz Khrystan Nazar 8c.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 21 marca 2024 roku i miło nam poinformować, iż Wojtek Klimczak z kl. 8a otrzymał wyróznienie w tym konkursie i odebrał nagrodę z rąk pani dyrektor. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 5 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 w Auli Zespołu Szkół w Świebodzicach! Gratulujemy.

p.A.Szarzyńska

• ZAPROSZENIE

• Społeczność Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Krzyżowicach serdecznie zaprasza uczniów klas 8 oraz ich rodziców w najbliższą sobotę 20.04.2024 r.  w godz. 9.00 - 14.00

na  Dzień Otwartych Drzwi.
            Ósmoklasisto przyjdź i poznaj naszą szkołę! Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!

Magdalena Zyder

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Świętowanie Dnia Języka Ojczystego ma nam przypomnieć, jak ważne są języki narodowe, ich różnorodność i zmiany jakim podlegają. Język dostosowuje się do zmian, które zachodzą w świecie, pojawiają się nowe słowa, inne zanikają, stając się dla nowych pokoleń niezrozumiałe. W naszej szkole obchody Dnia Języka Ojczystego trwały ponad miesiąc. Nasze działania zaowocowały gazetkami na korytarzach szkolnych, które przypominały nam, jak mówić i pisać poprawnie. Zapoznaliśmy się ze słowami, które odchodzą już do lamusa. Zwieńczeniem akcji był ogólnoszkolny quiz w aplikacji Kahoot, pt. „Znam język polski” Zwycięzcami zostali: Michał, Amelia oraz Daria. Gratulujemy i dziękujemy za udział w zabawie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem. Koordynatorem akcji była p. Ewa Tomczak.

p.Ewa Tomczak

• Wielkanocne świętowanie

• W środę 27 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla uczniów klas I-III z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie z klasy IVa i Vb przygotowali inscenizację o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Świąteczny nastrój podkreślała przepiękna, barwna scenografia. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klas I-III. Na zakończenie uczniowie klasy IIIb zaśpiewali wiosenno-świąteczne piosenki. Popłynęły również życzenia zdrowych, radosnych i błogosławionych świąt dla wszystkich zebranych gości. Apel wprowadził wszystkich w miły, wielkanocny nastrój.

W dniach 22 - 24.03 2024 podczas trwania Jarmarku Wielkanocnego Ci sami uczniowie z kl. 3b reprezentowali naszą szkołę - śpiewając wiosenne piosenki. Dziękujemy za zaanbażowanie i piekny występ wokalny.

p.Grażyna Gorska-Kubas

• Konkurs kaligraficzny „Piórem i pazurem”

• W tym roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Konkurs Kaligraficzny "Piórem i pazurem". Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jesteśmy już po etapie szkolnym i wojewódzkim. Zadanie polegało na pięknym napisaniu cytatów z książek Kornela Makuszyńskiego oraz ozdobieniu prac bordiurą i inicjałem. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20 osób. Koordynatorem konkursu jest p. Ewa Tomczak. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, osobom, które zdobyły kwalifikacje gratulujemy i czekamy na sukcesy na kolejnych etapach.

w kategorii klas 4-6:
            Maja Kulesza - 4a wyróżnienie