• DLA NASZYCH NAUCZYCIELI

• ​​​ ​​​„Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?” Deanna Beisser​​​​​​

​​​​​​​

Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za SERCE.

Tymi słowami pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia za wielką cierpliwość, wyrozumiałość

i trud włożony w nasze wychowanie!

Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia

dla  całego grona pedagogicznego, dyrekcji oraz pracowników szkoły.

Uczniowie SP3

• BIEGI PRZEŁAJOWE-FINAŁ

• 10 października 2023r. odbyly się sztafetowe biegi przełajowe w Olszynie 6 x 1 km. Na 23 ekipy z Dolnego Śląska nasza szkoła zajęła 6 miejsce, tracąc do pierwszych ekip tylko kilka sekund! Był to Finał Dolnośląski na którym startowały drużyny zwycięskie z poszczególnych miast, a skład naszego zespołu to: Adam Wójtowicz 7c, Kajetan Woźniak 6c,  Norbert Szczepanik 6a, Tymon Golusik 5a, Dominik Kozłowski 6c i Mateusz Borowiec 6a. Opiekunem drużyny był Mariusz Piwowar, Gratulujemy!!!

• Posadziliśmy 1000 drzew!!!

• 10 października to Dzień Drzewa. W naszej szkole obchodziliśmy go w nieco innym terminie, ale tak naprawdę o drzewa musimy dbać codziennie.

Sobota 23.09.2023 nie dla wszystkich uczniów była wolna. Grupka ponad 20 uczniów z klas  VIa, VIIb, i VIIIa oraz cztery absolwentki  postanowiła włączyć się w akcję sadzenia drzew na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie pan Piotr Zwierzyński, który działa w Straży Ochrony Przyrody w Świebodzicach i współpracuje z Nadleśnictwem Wałbrzych.

Pan leśniczy wytłumaczył wszystkim, jak należy sadzić młode drzewka, by nie zostały uszkodzone i bezpiecznie wzrastały. Tym razem sadziliśmy młode buki i pobiliśmy nasz szkolny rekord – ponad 1000 drzew.

A pamiętam, że zaczynaliśmy od 200 sadzonek.

Dzięki pomocy dorosłych, akcja sadzenia drzew poszła bardzo sprawnie. Trzeba jednak przyznać, że niektórzy nasi uczniowie również zupełnie nieźle machali szpadlami zaprezentował uczniom sposób sadzenia i akcja ruszyła. Młodzież bardzo fajnie poradziła sobie z zadaniem, nikt się nie ociągał, wszyscy chcieli posadzić jak najlepiej i jak najwięcej sadzonek. Dorośli oczywiście sprawdzali, czy wszystkie drzewka zostały posadzone prawidłowo, ewentualnie coś poprawiali, ale ogólnie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni zaangażowaniem dzieci. Oczywiście pani Cabanek również posadziła swoje drzewka.

Po sadzeniu przyszła kolej na sprzątanie fragmentu lasu. Niestety niektórzy ludzie dalej śmiecą gdzie popadnie, nie rozumieją, że niektóre śmieci rozkładają się setki lat. Przede wszystkim jednak stanowią zagrożenie dla zwierząt – o puszkę, czy rozbite szkło mogą zranić sobie łapę, mniejsze zwierzaki zostają uwięzione w porzuconych np. butelkach. Szkło działa również jak soczewka – skupia promienie słońca i może przyczynić się do pożaru lasu.

Na koniec wszyscy udaliśmy się na zasłużony odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek i małym piknikiem.

Bardzo dziękuję uczniom za zaangażowanie.

Kilka buków zasadziliśmy koło naszej szkoły – zadbajmy o nie wszyscy, by mogły spokojnie rosnąć i darzyć nam tlenem.

Opiekun Katarzyna Cabanek

• Dzień Pidżamy - doceniaj to co masz!!!

• Dnia 4 października w klasach I-III obchodziliśmy "Dzień Pidżamy". Wspieraliśmy dzieci na oddziałach onkologicznych, które w tym stroju, w szpitalu, spędzają długie godziny. Uczniowie przyszli do szkoły w pidżamach, szlafrokach i kapciach - na znak solidarności z chorymi dziećmi. W radosnej atmosferze cieszyliśmy się i korzystaliśmy z zabawy w myśl zasady: doceniaj to co masz!

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego

Klaudia Kargol