• Warsztaty plenerowe

• Spotkania z przyrodą w parkach krajobrazowych Dolnego Śląska.27 maja 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Myśliborskim Festynie Przyrodniczym i zajęli II miejsce zdobywając nagrodę w postaci dwudniowej wycieczki, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy !

• Zaczarowany Ogród MDK na Dzień Dziecka

• Zapraszamy małe i duże dzieci 2 czerwca na godz.17.00 na moc atrakcji i uśmiechu w naszym ogrodzie.

Wspólnie z Fundacją z Innej Bajki i Prezeską Sylwią Łabudą przygotowujemy dla Was moc atrakcji. Wspólnie otwieramy koncertowo sezon na czereśnie. Wraz z zespołem "Czereśnie" przeniesiemy się do dziecięcej krainy. Natomiast jedyna w swoim rodzaju Klaunikowa Fifi sprawi, że będzie magicznie, bo jak animacje dla dzieci - szaleństwo bańkowe czy chodzenie na szczudłach to tylko ona!

W programie również występy naszych dzieci, fotobudka dla każdego i dmuchańce. O słodkości zadba ZPC Śnieżka. Na wszystkie atrakcje wstęp wolny.

Zabierzcie ze sobą tylko dobry humor. :)

Do zobaczenia w ogrodzie Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach.

Wejście w tym dniu od strony Alei Lipowych.

• Wycieczka kl.7 do Oświęcimia

• Dnia 20 maja 2022r. klasy siódme udały się na wycieczkę do obozu zagłady Auschwitz - Birkenau. Uczniowie zwiedzali dwa obiekty: obóz główny Auschitz oraz obóz Auschwitz - Birkenau. Dzięki przewodnikom dzieci mogły dowiedzieć się o organizacji obozu, życiu w obozie oraz zagładzie jakiej dokonali Niemcy podczas II wojny światowej na ludności polskiej i żydowskiej.

Odwiedzane miejsca, eksponaty muzealne oraz multimedialne ekspozycje zrobiły wielkie wrażenie na zwiedzających. Była to prawdziwa lekcja historii o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w czasie II wojny światowej

Wszystkim dziękujemy za wzorowe zachowanie.

p.Chmielewska Paulina, p.Antonowicz Malwina

• DLA WSZYSTKICH MAM

• A oto jak nasi najmłodsi uczniowie pamiętali o swoich mamach na zajęciach komputerowych.

A.Szarzyńska

• AKADEMIA MOCY - DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

• `W dniach 17.03 i 18.03 2022 nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Mikułowa – Świebodzice planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji. Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki.

W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prąduna duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki  iedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, rowerek elektryczny, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy. Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy. Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta. Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

Akademio Mocy – dziękujemy!

• DZIEŃ EUROPEJSKI

• W dniu 10 maja w naszej szkole odbył się DZIEŃ EUROPEJSKI. Każda z klas IV-VIII miała za zadanie przygotowanie wystroju sali oraz zrobienie plakatu z najciekawszymi informacjami dotyczącymi wylosowanego przez siebie wcześniej państwa. Dodatkowym atutem całej zabawy były przygotowane przez uczniów stroje. Po zakończonej akcji klasy zostały nagrodzone w 3 kategoriach:

-najciekawszy strój - klasa VIII A

-najciekawszy wystrój sali - klasa VII D

-najciekawszy plakat - klasa VIIID

- nagroda dodatkowa za całokształt - klasa VIB

Wszystkim zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy i gorąco zachęcamy do wspólnej zabawy w przyszłych latach.

Organizatorzy: Malwina Antonowicz i Chmielewska Paulina