DLA NIEPODLEGŁEJ
KUBA NA PODIUM !!!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ :
„OLIMPIJCZYK 100-LECIA, czyli sylwetka jednego wybranego, wybitnego polskiego olimpijczyka”
Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy. Konkurs był realizowany w ramach dotacji w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej "GODNOŚĆ, WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ" przy współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzenie prezentacji multimedialnej o objętości do 20 slajdów, która powinna była działać samodzielnie po uruchomieniu. Autorem prezentacji mogła być jedna osoba lub zespół (max 2 osoby).
CELEM KONKURSU BYŁO:
- Propagowanie wśród dzieci postaci wybitnych polskich olimpijczyków.- Zachęcenie młodego pokolenia Polaków do poszukiwania wzorów wśród lokalnych olimpijczyków -sportowców.- Rozwijanie postaw patriotycznych, upowszechnianie wiedzy o polskich olimpijczykach 100-lecia- Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informatyczną.- Wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji.Uczniowie kl.4-8, których prace spełniły wymagania i zostały wybrane w etapie szkolnym to:
MIŁOSZ PIOTROWSKI KL.4EOLIWER KIRYCZUK KL.5BJAKUB ZALAS KL.5CBARTOSZ BRĄGIEL KL.5CANASTASIIA KYRIIENKO KL.7AADAM TARKOWSKI KL.8AMICHAŁ KRUPA KL.8AADRIAN SIEROSŁAWSKI I KAROL STAWIAK KL.8BALICJA ORKUSZ KL.8BMIKOŁAJ STYPA KL.8CSZYMON BOROWIAK KL.8CPRZEMYSŁAW BRĄGIEL KL.8CW dniu 8 listopada 2018r. w obecności zaproszonych olimpijczyków w PSP2 w Świdnicy nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Zaszczytne 2 miejsce zajął uczeń kl. 5c - JAKUB ZALAS, prezentując w swojej pracy sylwetkę olimpijczyka PAWŁA NASTULI, polskiego judoki, mistrza olimpijskiego z Atlanty w 1996. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział. W spotkaniu uczestniczyła między innymi specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego z trzech postaw, dwukrotna mistrzyni olimpijska i trzykrotna medalistka mistrzostw świata p. Renata Maurer - Różańska, z ktorej to rąk było zaszczytem i przezyciem odebranie nagród. Zaproszeni olimpijczycy opowiadali również o swojej karierze sportowej, o sposobach radzenia sobie ze stresem przed startami w IO, odpowiadali na liczne pytania młodzieży. Olimpijczycy opowiadali uczniom o początkach swej przygody ze sportem, o tym jak godzili trening z codziennymi obowiązkami, z pracą. Uczniowie mieli okazję zapytać naszych sportowców o wszystko, co wiąże się z uprawianiem wyczynowego sportu i nie tylko. Były pytania związane z pobytem w wiosce olimpijskiej, a także jak być sławnym i czy trudno było zdobyć medal. Na zakończenie spotkania uczniowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia.Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!Nauczyciele informatyki p.Adrianna Szarzyńska i p.Grażyna KoropczukZapraszamy do galerii OLIMPIJCZYK 100-LECIA.
SNIADANIE DAJE MOC
8 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc wszyscy najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i rodzicami obchodzili ogólnopolskie święto śniadania.
Zapraszamy do galerii SNIADANIE DAJE MOC.
Lekcja wychowawcza w kl.4d
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Obchody Dnia Niepodległości.
O!błędna przygoda Hani
Przez cały październik uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzać swoja wiedzę ortograficzną biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie O!błędne Dyktando. Należało wejść na stronę organizatora konkursu, zalogować się i wykonać ćwiczenia ortograficzne oraz uzupełnić tekst dyktanda. Zawodnik musiał mieć nie tylko dużą wiedzę, ale także refleks. Bowiem liczyły się dobre odpowiedzi i czas, w jakim zostały udzielone. A takim talentem wykazała się Hania Biała z VIa, która okazała się na tyle świetnym znawcą ortografii, że otrzymała zaproszenie na wielki finał konkursu, który odbył się 27 października w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki. W finale wzięło udział około 300 uczniów z całej Polski i chociaż nie udało się Hani wywalczyć nagrody, to wyjazd uznała za niezwykle ciekawą przygodę.
Wy także możecie zmierzyć się z konkursowym dyktandem. Sprawdźcie, jak by Wam poszło. Powodzenia!
"URODZINOWY KOGEL-MOGEL"
"Żartowniś z tego naszego druha. Humor dopisuje chichoczącym się gościom wśród fantasmagorycznego lapidarium. Przy hebanowym stole, który uginał się od wiktuałów, świergotało żartobliwe gremium. Pośrodku stołu w brytfannach piętrzyły się bażanty, antrykoty, eskalopki, turboty w beszamelu, żelatynowe suflety, a także miód pitny i soczysty topinambur. To jedynie niewielka ilość z dwustu pięćdziesięciu trzech odmian dań. Jarzyny to tylko przystawki obok korzennych destylatów z owoców jeżyny i czerwonopomarańczowej jesiennej jarzębiny, hortensji, hiacynta czy hebe, które z lekką dezynwolturą serwował kuchmistrz.
Goście żywią się pochlebstwami, harcami i krotochwilą. Podnóżki podłóżcie im pod nóżki i przykryjcie szkarłatnym abażurem.
Ogólna degrengolada i barbaryzm z tymi kosmopolitami. Mitrężyli czas na ożywioną i pretensjonalną dyskusję o ambiwalencjach językowych. Nie należy się zżymać, żeby zjeść jarzynę lub jeżynę. Gość solenizanta z zadzierzystością śpiewał urodzinowy hymn z innymi, ale nie mógł zdzierżyć nuty o moździerzach, o rachitycznych chartach, które czmychały i powodowały konfuzję. Aż tu nagle do świętujących przybył w drelichach pewien frenetyczny absztyfikant, który przyniósł korespondencję w bladozielonej kopercie. To egzaltowany nieprzesadnie reżyser zaproponował mu korzystny obopólnie angaż w reklamie długopisu marki Pilot, który tu i ówdzie maże przeróżne napisy. Na przykład: „Uwaga! Człowiek przez sen wchłania osiem pająków w ciągu całego życia. Przykładowo Australijczyk, u którego pająków jest w bród, zje i do trzydziestu sztuk, Boliwijczyk – nawet pięćdziesiąt, Irakijczykowi wystarczy dwie trzecie ilości z trzech ósmych wymienionych, a mieszkaniec Antarktydy nie zje w ogóle.
Okazało się jednak, że to był tylko humbug i konfabulacja ortograficznych zasad, gdyż aranżer uwielbiał humor mowy."
Zapraszany do galerii O!błędna przygoda Hani.
Konkurs recytatorski
Podczas powiatowego etapu konkursu recytatorskiego „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice: Karolina Siodlarz, Iga Luchowska i Maja Dunaj. Konkurs odbył się 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy. I chociaż nasze dziewczyny nie zostały nagrodzone, to należy przyznać, że ich występy wypadły znakomicie. Konkurencja nie była mała, gdyż konkurs zgromadził grono 40 recytatorów z całego powiatu, którzy wykazali się dużym wyczuciem słowa poetyckiego i zrozumieniem niełatwego tematu utworów. Dziewczętom jeszcze raz gratulujemy.
Marta Kędzia
ZAPRASZAMY do galerii Konkurs recytatorski.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Tego dnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Wielu uczniów, a także niektórzy nauczyciele przyłączyli się do zabawy i przebrali się w kostiumy baśniowych postaci. Szkoła wyglądała bajecznie i wesoło. Na scenie wystąpili uczniowie klasy V C, którzy z panią Agnieszką Kiryczuk przygotowali spektakl przypominający znane i lubiane baśnie z naszego dzieciństwa. Mieliśmy także przyjemność gościć maluszki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 3 w Świebodzicach, którzy przyszli do szkoły pod opieką pani Dyrektor Beaty Gil oraz wychowawczyń. Za zaangażowanie, wspólną zabawę serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że ten dzień będzie jednym z tych cudownych wspomnień z dzieciństwa.
Szczególne słowa uznania dla pani Wioletty Marzec, której duch unosił się w auli dzięki jej cudownym pracom plastycznym.
p.Agnieszka Kiryczuk
ZAPRASZAM do galerii DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.
"Geneza zła" - spektakl o charakterze profilaktycznym.
Spektakl „Geneza zła” wystawiony został 31 października 2018 roku w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach Widowisko powstało na podstawie autorskiego scenariusza Agnieszki Kiryczuk w oparciu o doświadczenia zaczerpnięte z warsztatów teatralnych przy wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.
Zapraszam do galerii GENEZA ZŁA.
Akcja wypuszczania zajęcy na wolność.
W naszych okolicach jest bardzo mało zajęcy, więc myśliwi z Koła Łowieckiego nie tylko, że nie polują na te zwierzaki, ale wręcz hodują je w specjalnych warunkach, bez styczności z człowiekiem, a potem wypuszczają na wolność, by mogły żyć na swobodzie i stanowić część łańcucha pokarmowego.
W akcji wypuszczania na wolność zajęcy uczestniczyło 5 dziewczyn z Młodzieżowego Koła Strażników Przyrody – Maja Zwierzyńska, Julia Borowska, Aurelia Dyjak, Wiktoria Keller, Julia Waliszewska pod opieką pana Piotra Zwierzyńskiego, który jest komendantem Straży Ochrony Przyrody w Świebodzicach, pani Katarzyny Cabanek, nauczyciela biologii oraz myśliwych z tutejszego Koła Łowieckiego „Koliba”
Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie. Zające zostały przywiezione w specjalnych klatkach z opisaną płcią zwierzęcia. Ponieważ było ich 50 sztuk, to różnymi samochodami rozjechaliśmy się po rozległym terenie, którego lokalizacja objęta była tajemnicą, by chronić zwierzaki przed kłusownikami. Po otworzeniu klatek, zające często były tak zestresowane, że wcale nie chciały wychodzić, ale z małą zachętą wszystkie wybiegły w podskokach na łono natury.
Dzięki takim akcjom nasza przyroda jest bogatsza, a uczniowie mają niepowtarzalną okazję bezpośredniego kontaktu z dzikimi zwierzętami.
Zapraszam do galerii Zające.
p.Katarzyna Cabanek
Spotkanie z p.Rubnikowiczem
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z p.Rubnikowiczem.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie