• REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA

          • Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, 17 grudnia w naszej szkole, grupa artystyczna Rekonstrukto przedstawiła program przybliżający losy Rzeczpospolitej i sytuację międzynarodową we wrześniu 1939r. W czasie prelekcji widzowie mieli okazję zapoznać się z ekwipunkiem i wyposażeniem żołnierzy polskich podczas działań wojennych oraz z repliką broni pochodzącą z tego okresu. Taka żywa lekcja historii na pewno długo zapadnie w pamięci naszym uczniom, a może nawet stanie się pretekstem do pogłębienia zainteresowań historycznych.    

            p.Danuta Wiśniewska

          • POMOC DLA SCHRONISKA

          • 9 grudnia 2019r. delegacja ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wł. Broniewskiego w Świebodzicach w składzie: Dyrektor Szkoły pani Jolanta Styrna – Grossman, Katarzyna Jarosz i Adrianna Szarzyńska, pojechały do schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Celem wizyty było przekazanie zebranych darów, które uczniowie systematycznie przynosili do naszej szkoły  w miesiącu październiku, w którym to obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców  udało nam się zebrać wiele potrzebnych rzeczy dla zwierząt i schroniska. Delegacja przekazała wiele kilogramów karmy, koce oraz zabawki dla zwierząt. Po terenie schroniska oprowadziła nas jego pracownica, pokazując w jakich warunkach żyją zwierzęta. W obecnej chwili w schronisku przebywa około 60 piesków i sporo kociaków, z których każdy ma swoją – najczęściej smutną historię. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka akcja i będziemy mogli co rok wspomagać zwierzęta w miarę naszych możliwości. Akcja ta doszła do skutku dzięki wrażliwości uczniów i ich rodziców, dlatego wszystkim  w imieniu naszych czworonożnych milusińskich serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

            p.Katarzyna Jarosz

            Zapraszamy do galerii POMOC DLA SCHRONISKA.

          • Paczuszka dla maluszka

          • Klasa VII a lubi pomagać. W tym roku zaangażowaliśmy się w akcje organizowaną przez Fundację Małych Stópek, która niesie pomoc dzieciom w Domach Samotnej Matki i Domach Dziecka. Uczniowie naszej klasy przy wsparciu rodziców zakupili rzeczy potrzebne maluszkom, czyli pieluszki, środki czystości ubranka i zabawki. Przygotowaliśmy 6 paczek.  4 grudnia paczki zostały zapakowane i odwiezione do Caritasu w Świdnicy a następnie woluntariusze akcji zabiorą je do Domu Samotnej Matki w Pieszycach.  Dziękujemy Pani Agnieszce Pelc z pomoc i kontakt z Fundacją, wszystkim zaangażowanym dzieciom i  ich rodzicom.

            B Książkiewicz

          • Andrzejkowy wieczór w kl.1

          • Dnia 29 listopada została zorganizowana zabawa andrzejkowa dla klas pierwszych. Uczniowie dzięki wsparciu starszych koleżanek mogli wróżyć sobie z wosku, sprawdzić jakie imię będzie miał wybranek ich serca, bawić się przy dźwiękach muzyki. Wszyscy bawili się wspaniale, a największym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z laniem wosku.

            Chmielewska Paulina

            Zapraszamy do galerii Andrzejkowy wieczór w kl.1-3.

          • WYSTAWA "PORTRETY PEŁCZNICY"

          • STAROŚĆ MA WIELE TWARZY

            W dniach 25-29 listopada 2019r. w auli naszej szkoły uczniowie klas 4-8 mieli okazję obejrzeć wystawę portretów starszych ludzi z dzielnicy Świebodzic - Pełcznicy. Projekt zrealizowała pani Olga Oskierko. 14 portretów a każdy z nich to osobna historia starszego człowieka - mieszkańca naszego miasta. Portrety ukazywały oprócz wizerunku i wieku osoby, wypowiedzi na temat zainteresowań, problemów życia codziennego, wspomnień dotyczących historii naszego miasta oraz osobiste refleksje związane z późnym okresem życia. Zawierały także przekaz dla młodych ludzi, który w naszych uczniach wzbudził szczególne zainetresowanie. 

            Dziękujemy Panu Sebastianowi Białemu za zorganizowanie w naszej szkole wystawy, dzięki której uczniowie mogli poznać historę życia mieszkańców Świebodzic.

            p. Marzena Gościk

          • ZAKODOWANY DZIEŃ MISIA

          • Dnia 25 listopada 2019 roku w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Miejskiej odbyły się wyjątkowe zajęcia. Były one szczególne nie tylko dlatego, że właśnie tego dnia obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, ale również z powodu wyjątkowych gości. Była to ekipa filmowa Telewizji Polskiej z oddziału w Poznaniu, która przyjechała sfilmować zajęcia odbywające się w ramach projektu biblioteki „Zakoduj swoją przyszłość”. W spotkaniu uczestniczyła klasa III „a”.

            Jako że świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, wszystkie aktywności związane były z bohaterem dnia. Zajęcia rozpoczęły się od ułożenia głowy misia na macie do kodowania wykorzystując do tego celu kolorowe kartoniki oraz współrzędne. Następnie dzieci kodowały karty według własnego uznania, wykorzystując poznane już kody graficzne. Gdy kodowanie dobiegło końca, łączyły karty i śledziły ruch ozobotów na poszczególnych trasach. Na koniec uczniowie poznali inny sposób kodowania robotów – drewniane puzzle. Zadaniem uczestników zajęć było ułożenie głowy misia za pomocą puzzli według wzoru na kartkach.

            p.Jolanta Hołojda

          • DESZCZOWE KODOWANIE

          • W dniu 21 listopada 2019 roku w Oddziale Dziecięcym klasa III „a” brała udział w zajęciach kodowania offline - "Deszczowe kodowanie". Na zajęciach dzieci pracowały z matą do kodowania oraz z robotami. Spotkanie rozpoczęło się od zakodowania kart pracy dla ozobotów. Zadaniem dzieci było takie zaplanowanie drogi robota, aby przejechał obok obrazka, który najwierniej oddawał pogodę za oknem i żeby trasa ta była jak najkrótsza. Potem każdy uczestnik zajęć otrzymał puzzel do rozszerzonej rzeczywistości, do którego mógł przypisać za pomocą specjalnej aplikacji na tabletach, dowolny obiekt ze zbioru oferowanego przez program. Zajęcia w bardzo ciekawy sposób poprowadziła pani Justyna Głowacka-Sikoń.

            p.Jolanta Hołojda

          • Czytamy ze SŁODZIAKAMI

          • W środę 20 listopada w naszej szkole odbył się apel, na którym pani dyrektor mówiła o bezpiecznym zachowaniu się na terenie szkoły oraz poza nią. W czasie spotkania został rozstrzygnięty konkurs edukacyjny zorganizowany przez sklep Biedronka, pod hasłem „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Celem tego konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały dzienniczki na naklejki, które miały zachęcać je do regularnego, codziennego czytania. Po zdobyciu 21 naklejek uczniowie mieli za zadanie wykonać  prace plastyczne, które następnie wzięły udział w konkursie. Nagrodami za najładniejsze i najciekawsze prace były maskotki Gangu Słodziaków, książki oraz zakładki do książek. Nagrody otrzymali:

            Duże Słodziaki:

            Nataniel Nogalski – II a

            Karol Adamczyk – II a

            Krzysiu Kuczera – II a

            Nadia Sorbian – II c

             

            Małe Słodziaki:

            Marcel Naronowicz – II a

            Martyna Wojtów – II a

            Klara Szynalska – II a

            Kajetan Woźn iak – II c

            Julia Konieczna – III a

             

            Książki:

            Bartek Duda – II a

            Klaudia Kuźbińska – II a

            Martyna Mania – II a

            Szymon Kotowicz – II a

            Julita Żyźniewska – II a

            Zuzia Smyk – II a

            Konrad Chromow – II a

            Antek Woźniak – II c

            Lena Kozak – III a

            Oliwier Frąk – II a

            Tomasz Matuszkowiak – II a

            Ala Wieczorek – III b

          • WYCIECZKA DO LASU

          • We wrześniu, uczniowie klasy 3a brali udział w zajęciach w terenie. Zajęcia te poprowadził leśniczy z Książańskiego Parku Krajobrazowego i członkowie Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu. Zajęcia odbyły się w lesie. Dzieci poznały budowę lasu oraz nazwy i zwyczaje zwierząt żyjących w lasach Dolnego Śląska.

            p.Jolanta Hołojda