• Paczuszka dla Maluszka

• Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach lubią pomagać, czego dowodem było zaangażowanie się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

Uczniowie, przy wsparciu rodziców, zakupili rzeczy potrzebne maluszkom m.in. pieluszki, kremy, szampony, oliwki, pampersy, mydła, chusteczki nawilżane itp. Także nauczyciele wsparli akcję swoimi darami. Zebranych rzeczy było tak wiele, że przeszło to oczekiwania organizatorów na terenie szkoły. Jest to dowodem na to, że potrafimy nieść pomoc innym, pokazując przy tym, jak mamy wielkie i dobre serca.

Zgromadzone  rzeczy zostały przekazane 20 grudnia na ręce sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Świebodzicach, które wszystkim darczyńcom są ogromnie wdzięczne i zapewniają o modlitewnej pamięci.

Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, znalazło się sporo osób pragnących nieść iskierkę radości i dobra do tych, którzy tak bardzo potrzebują pomocy. Wszystkim zaangażowanym dzieciom, ich rodzicom oraz nauczycielom składamy gorące podziękowania za wsparcie i pomoc.

p.Grażyna Gorska-Kubas

p.Agnieszka Pelc

• Turniej halowej piłki nożnej klas 1

• Dnia 12 grudnia odbył się HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ klas pierwszych zorganizowany przez OSIR Świebodzice. Klasa 1a, 1b i 1c grały w turnieju przeciwko Szkole Podstawowej nr 1 oraz Szkole Integracyjnej. Klasa 1b zakwalifikowała się do drugiego etapu turnieju i dnia 14 grudnia wywalczyła 2 miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Paulina Chmielewska, Edyta Kleszcz, Klaudia Kargol