• Lapbook na lekcji historii

• Świebodzice – moja mała Ojczyzna. Taki temat realizowali uczniowie klasy 4a na lekcji historii. Znajomość zabytków, historii, legend i wielu ciekawostek czwartoklasiści umieścili w lapbooku. Prace są tak różne jaki ich wykonawcy: od wielkoformatowych po nieco mniejsze. Lapbook to bardzo pojemna i wspierająca kreatywność forma i takie też są prace uczniów. Wystawa do obejrzenia na I piętrze przy sali nr 14.

p. Ewa Tomczak

• Projekty na zajęciach z języka angielskiego

• Uczniowie klas 6B i 6C mieli za zadanie wykonać bardzo ciekawe projekty dotyczące niezwykłych, nietypowych miejsc na zajęciach z języka angielskiego  "Unusual town". Serdecznie dziękuję za piękne i pomysłowe prace!

Pani Anna Księżarczyk

• Mistrzostwa Dolnego Śląska w Taekwondo

• Dnia 23.10. 2022r., w Wałbrzychu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Polskiej Federacji Taekwondo. W zawodach wzięło udział prawie 800 zawodników z całej Polski, w tym cała krajowa czołówka oraz Kadra Narodowa.  Na tym tle Nasi zawodnicy i ucziowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki:

Olga Zwolińska - medal srebrny w walkach bong matsogi

Jeremiasz Maślak - medal złoty walki bong matsogi oraz medal złoty w technikach szybkościowych,

Igor Zwoliński - medal srebrny w walkach bong matsogi

Antoni Zdończyk - medal brazowy w walkach bong matsogi

Damian Prenga - medal złoty w walkach bong matsogi oraz medal złoty w technikach szybkościowych

Max Świerzowicz - medal srebrny w walkach bong matsogi

Matylda Słowik - medal srebrny w walkach bong matsogi

Mikołaj Krajnik - medal złoty w w walkach bong matsogi

Jaś Maślak - medal złoty w walkach bong matsogi oraz medal złoty w technikach szybkościowych

Oliwier Kostka - medal złoty w walkach bong matsogi oraz srebrny w technikach szybkosciowych

Mateusz Żelakiewicz - medal srebrny w walkach bong matsogi

Igor Kwiatkowski - medal złoty w walkach bong matsogi

Oskar Jawień - medal złoty w walkach bong matsogi oraz w technikach szybkościowych

Julia Piątkowska - medal brązowy w walkach punkt - stop

Kacper Kopacz - medal srebrny w walkach ciągłych oraz medal srebrny w układach formalnych

Jaroslaw.Włochal

• „Zdrowe Świebodzice”

• 21 października 2022 r.  uczniowie naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Świebodzicach aby wziąć udział w warsztatach muzycznych w ramach projektu „Zdrowe Świebodzice”.  Celem warsztatów było rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyobraźni dźwiękowej, a przede wszystkim przełamanie stresu i wiara we własne siły.

Każdy uczestnik mógł zagrać na instrumentach: gitara elektryczna, akustyczna, skrzypce akustyczne i elektryczne, keyboard.

Wysłuchaliśmy również mini koncertu. Warsztaty poprowadziła dla nas pani Katarzyna Lipert i pan Grzegorz Buczkowski.

Było znakomicie!!! Dziękujemy, że mogliśmy być częścią projektu!

p.Katarzyna Jarosz

• PASOWANIE NA UCZNIA

• Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA. Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście. Wśród gości obecnych na sali byli: Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach Jolanta Styrna-Grossman, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Marzena Gościk, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 Niezapominajka Beata Gil, Dziekan Dziekanatu Świebodzickiego Ksiądz Proboszcz Jozef Siemasz, Przedstawicielka Kuratorium Oświaty oraz rodzice i opiekunowie uczniów. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Szkoły Podstawowej Nr 3 Zofia Kasprzak. Uczniowie klas pierwszych wraz z kolegami i koleżankami z klas ósmych przygotowali przedstawienie, w którym udział wzięła dobra i zła wróżka. Dzieci dzięki zdjęciu złego zaklęcie i zdobyciu wszystkich umiejętności potrzebnych do zostania pierwszoklasistami dołączyli do grona szkolnego poprzez uroczystość pasowania. Na koniec klasa 1 a, 1 b i 1 c przeszła przez czarodziejską bramę i została pasowana na ucznia. Zaproszeni goście oficjalnie pogratulowali dzieciom i wyręczyli legitymację, dyplom i kuferek dzielnym pierwszoklasistom.

p. Paulina Chmielewska