Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, tradycyjnie można było poczuć świąteczną atmosferę, wśród pachnących choinek, słodkich aromatycznych pierników i pięknych ozdób świątecznych. Wykonane były własnoręcznie przez dzieci, mieniły się blaskiem i urzekały pięknem i oryginalnością. Można było zaopatrzyć się w nie na stoisku szkoły obsługiwanym przez uczniów i nauczycieli. Dnia 15 grudnia 2016r. na mieszkańców czekała moc niespodzianek i atrakcji. Jedną z nich był występ uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach. Dzieci poprzebierane za anioły i pasterzy śpiewały piękne kolędy i pastorałki, zaś starsi uczniowie, nie tylko wspólnie kolędowali, ale również ubogacili występ grą na instrumentach. Magia świąt zapanowała wśród nas!!!
Konkurs plastyczno-językowy
W okresie przedświątecznym mieliśmy okazję oglądać piękne, kolorowe prace konkursowe naszych uczniów. Pierwszoklasiści wykonały dowolną ozdobę choinkową „CHRISTMAS ORNAMENT”. Musiały znaleźć jej nazwę w języku angielskim i dołączyć do pracy. Klasy II i III wykonały słowniczki obrazkowe o tematyce świątecznej „MY CHRISTMAS DICTIONARY”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły. Widać było ogromne zaangażowanie dzieci oraz ich rodziców. Uczniowie z klas I-VI mogli oddawać swoje głosy na wybrane prace. I tak oto wyłonili się nasi zwycięzcy:
W kategorii: OZDOBA ŚWIĄTECZNA
I miejsce: Daniel Bęben klasa I a
II miejsce: Kuba Seidel klasa I a
III miejsce: Marta Budziak klasa I b
WYRÓŻNIENIA:
Justyna Wróblewska klasa I b
Oliwia Wabik klasa I b
Alex Tatuśko klasa I a
W kategorii: SŁOWNICZEK OBRAZKOWY
I miejsce: Andrzej Wutte klasa III a
II miejsce: Julia Nazarkiewicz klasa III d
III miejsce: Magdalena Jóżwik klasa III c
WYRÓŻNIENIA:
Patrycja Rolla klasa III a
Marcel Runo klasa II d
Agata Antoniuk klasa III a
Rozdanie nagród odbyło się po Jasełkach w auli szkolnej.
Wśród głosujących nagrodę zdobyła Oliwia Spadło z klasy IV c.
GRATULACJE !!!
p.Ewelina Ciepła
Zapraszamy do galerii Konkurs plastyczno-językowy.
PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE KL.3B
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE.
LISTY OD SERCA
Za namową jednej z Mam, którą poruszyła trudna sytuacja uciekinierów z pogrążonej w wojnie Czeczenii, uczniowie naszej szkoły podjęli się zadania napisania listów do rówieśników z tego kraju. Dowiedzieliśmy się, że na dworcu w Brześciu utknęła spora grupa uciekinierów z tego pochłoniętego wojną kraju. Jest tam dużo kobiet z dziećmi i mężczyźni po torturach. Dzieci uczą się naszego języka mając nadzieję, że kiedyś będą mogły chodzić do polskiej szkoły. W odpowiedzi na apel powstało ponad sto listów adresowanych bezpośrednio do Bilal, Hamzat, Hawy, Marhy,, Liany Lomali, Ramzana, Adama, Hawy, Sajula, Sajhana, Ramzana, Imran, Sadina, Jasminy, Imana, Zajmana, Halimat, Milany. Do dzieci, które przekonały się o okrucieństwie wojny i tęsknocie za bliskimi i ojczyzną. Nasi uczniowie, przejęci ich losem, napisali ciekawe, piękne, a czasem wręcz wzruszające listy, które zostały pokolorowane, ozdobione widokówkami, zdjęciami i rysunkami. Uczniowie klas młodszych do swoich listów dołączyli zabawne zajączki, które z pewnością staną się miłą niespodzianką dla najmłodszych dzieci. Zaangażowanie, jakie towarzyszyło pisaniu listów w pełni pokazuje, że obdarowywanie może sprawiać większą radość, niż przyjmowanie upominków.
p.Marta Kędzia
MIKOŁAJKOWY MARATON FILMOWY
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MIKOŁAJKOWY MARATON FILMOWY.
FESTIWAL TRÓJECZKI
Tegoroczny Dzień Życzliwości, obchodzony w naszej szkole 21 listopada, po raz kolejny odbył się pod hasłem Festiwalu Trójeczki, podczas którego uczniowie klas I- VI mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu śpiewu, tańca, gry na instrumencie, rysunku. Festiwal podzielony był na dwa etapy – dla klas młodszych i starszych. Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem imprezy jest pani Katarzyna Jarosz, a pomagały jej pani Katarzyna Wutte, pani Marta Kędzia i pani Agnieszka Pelc. Uczniowie kolejny raz pokazali jak wiele posiadają talentów i jakie mają świetne obycie ze sceną, ponieważ po nikim nie było widać tremy. Młodzi tancerze wykazali się dużą wiedzą choreograficzną, gdyż wszystkie układy zostały zaplanowane samodzielnie. Na szczególne uznanie zasłużyli uczniowie, którzy zaprezentowali grę na wybranym instrumencie, gdyż ich występ musiał być poprzedzony wielogodzinnymi ćwiczeniami. Jury dla uczniów klas I-III tworzyli: Pani Zofia Chińska, pani Beata Gil, pani Magdalena Stąpor, pani Ewa Tadeuszak, pani Ilona Szczygielska. Natomiast w drugim etapie festiwalu obradowali: Pani Magdalena Stąpor, pani Jolanta Styrna-Grossman i pan Marek Chrobak.
Jury miało trudne zadanie do wykonania, ale ostatecznie postanowiło nagrodzić następujące osoby:
Kategoria: Śpiew
I miejsce: Weronika Śmieszna
II miejsce: Karina Górczyk i Patrycja Błaż oraz Szymon Cybulski
III miejsce: Maria Palmowska, Eliza Kordula, Julia i Paulina Sobocińskie
Kategoria: Gra na instrumencie + śpiew
I miejsc: Oliwier Kiryczuk
Kategoria: Taniec
I miejsce: Julia Trólka
II miejsce: Ola Laskowska i Wiktoria Pęksa
III miejsce:
Kategoria: Gra na instrumencie
I miejsce Milena Czarnecka
Klasy IV – VI
Kategoria: Śpiew
I miejsce: Marika Szulc
II miejsce: Ela Chlebowska
III miejsce: Sabina Dembna
Kategoria: Taniec
I miejsce: Maja Zwierzyńska oraz Karolina Mladenis i Ola Węgierska
II miejsce: Kamila Dominik i Paula Olender
III miejsce: Iga Luchowska i Paulina Witczak
Kategoria: Gra na instrumencie
I miejsce: Natalia Świderska
II miejsce: Kamila Czarnecka
III miejsce: Wiktoria Ratuszniak
Kategoria: Praca plastyczna
I miejsce: Wiktoria Liberda
II miejsce: Amelia Piotrowska
III miejsce: Natalia Świderka
Wyróżnienie: Paulina Witczak
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FESTIWAL TRÓJECZKI.
GALERIA PAJĄKÓW
Wyniki konkursu „Na najpiękniejszą pajęczynę”.
W głosowaniu na 15 pajęczyn wzięło udział 153 uczniów.
I Miejsce – PAJĘCZYNA nr 1 - 33 głosy
Iga Luchowska VI a
Kamila Dulska VI a
Kamila Czarnecka VI a
Wiktoria Ratuszniak VI b
II Miejsce – PAJĘCZYNA nr 14 – 28 głosów
Marysia Szmidla V b
III Miejsce – PAJĘCZYNA NR 10 – 16 głosów
Marika Szulc
Laura Nogalska
Dominika Kolankowska
Dziękujemy za udział w konkursie!
P.Edyta Kleszcz
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii GALERIA PAJĄKÓW.
100 lat KOCHANY MISIU!
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. I w naszej szkole o nim nie zapomniano. Odbyło się spotkanie w auli, na którym dzieci ze świetlicy recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego bohaterem był oczywiście pluszowy miś. Dzieci z kl. 1-3 przyszły na to spotkanie ze swoim pluszowym przyjacielem, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” 100 lat KOCHANY MISIU!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.
KOLCZASTA PRZYJAŹŃ
24 listopada dzieci z kl. 2-3 mogły obejrzeć teatrzyk pt. "Kolczasta Przyjaźń". Dzieci poznały historię Jeżyka, który z powodu swojej odmienności nie mógł z nikim nawiązać przyjaźni. Widowisko to poruszyło problem tolerancji wobec "inności". Dzieci uważnie oglądały przedstawienie, a na koniec nagrodziły aktorów brawami.
Dar serca dla Misji Katolickiej ANKARANA na Madagaskarze
Misyjną działalnością Kościoła jest nakaz samego Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.
W Tygodniu Misyjnym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Świebodzicach wzięli te słowa głęboko do siebie, angażując się w akcję charytatywną, nabywając kalendarze i wspierając Misję Ankarana leżącą w diecezji Farafangana na południu Madagaskaru. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoc chorym, zwłaszcza tym, którzy zapadli na gruźlicę. Po leczeniu w szpitalu prowadzonym przez Siostry Szarytki św. Wincentego a’Paulo w Farafangana chorzy w okresie rekonwalescencji przez wiele miesięcy otrzymają od Misji zapomogę (olej, ryż, fasolę i pieniądze). Kontynuowane będą budowy kościołów w Ambalavato i Firinga (zakup materiałów budowlanych, opłata pensji murarzy i stolarzy). Zostanie odbudowany kolejny szpital położony w Ihorombe (reparacja dachu, drzwi, okien, malowanie, zakup instalacji elektrycznej). Zostanie również zakupione paliwo do samochodu - praktycznie jedynego środka transportu chorych do szpitala wojewódzkiego w Farafangana (57 km), w sytuacjach, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc. To tylko niektóre wyzwania w których (oprócz modlitwy i ofiary) uczniowie brali czynny udział. Innym słowem – misjonarzowali na Madagaskarze!!!
Katechetka Grażyna Gorska i Agnieszka Pelc
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie