Dzień Wszystkich Świętych obchodzony jest w Kościele katolickim od IX wieku. Wyznaczył je na 1 listopada papież Grzegorz IV w 837r. W uroczystość Wszystkich Świętych Kościół wspomina wszystkich wiernych, którzy po śmierci osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie, a także tych, którzy nie zostali oficjalnie kanonizowani ani beatyfikowani. W ten sposób przypomina, że świętość jest powołaniem każdej osoby ochrzczonej.
2 listopada Kościół katolicki wspomina wszystkich wiernych zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w zwycięstwie Jezusa nad śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w miłości, czyli czyśćca, który jest "przedsionkiem nieba". To tego dnia wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlitwy zanoszone w tym czasie mają pomóc w skróceniu ich cierpień i umożliwić im wejście do nieba. W Polsce, podczas Dnia Zadusznego, nawiedza się cmentarze, przyozdabia groby oraz zapala na nich znicze. Praktyka ta związana jest z przedchrześcijańskim zwyczajem rozpalania ognisk na mogiłach, obejściach i rozstajach dróg.
Uczniowie klasy VI a i VII b pragnąc uczcić pamięć zmarłych nauczycieli naszej szkoły, 31 października udali się wraz z opiekunkami – p. Agnieszką Ryszawy, p. Ewą Tomczak i p. Agnieszką Pelc – na cmentarz przy ul. Wałbrzyskiej. Na grobach spoczywających tam nauczycieli, a także osób, które zapisały się na kartach historii Świebodzic, zapalili znicze.
p.Agnieszka Pelc