• W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

29.01.2016 18:38

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci ze świetlicy przygotowały jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowali również przedstawienie pt: „ Szewczyk Dratewka”. Wszystkie dzieci złożyły pani dyrektor, rodzicom oraz zaproszonym gościom życzenia noworoczne. Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor , która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

29.01.2016 18:35

Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas chronić od zła i niebezpieczeństwa. Dzieciom spodobały się wierszyki, ochoczo opowiadały o swoich przyjacielach. Odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić popularne misie.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały taniec z maskotkami i obejrzały wystawę książek o misiach.

• ANDRZEJKI 2015

29.01.2016 18:33

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb

Dnia 30.11.2015r. w świetlicy zorganizowaliśmy wieczór wróżb. Uczniowie zapoznali się tradycjami i historią powstania tego święta a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Zabawy, uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór Andrzejkowy w świetlicy.

• HALLOWEEN

29.01.2016 18:29
        W dniu 29.X.2015r uczniowie w świetlicy urządzili HALLOWEEN. Celem zabawy było wzbogacenie zasobu słownictwa związanego z tym świętem,rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami HALLOWEEN w Wielkiej Brytani oraz Stanach Zjednoczonych. Była to również okazja do integracji uczniów. Dzieci brały udział w konkursach: jedzenie jabłek, wyscig na miotłach rozpoznawanie:" Kto jest duchem "?
      • ZDROWE JABŁUSZKO

29.01.2016 18:28

DZIEŃ JABŁKA

W miesiącu wrześniu w świetlicy szkolnej odbyła się cykliczna impreza: „ŚWIĘTO JABŁKA” Głównym celem zajęć była popularyzacja zdrowego stylu życia. Dzieci brały udział w konkursach : plastycznym ,”mądrej głowy”, zręcznościowym, odgadywały „ owocowe” zagadki. Pod koniec zajęć odbyła się degustacja produktów z jabłek.