• PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA

29.01.2016 18:24
        W miesiącu październiku w naszej świetlicy odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na świetliczanina. Dzieci z klasy I miały do wykonania kilka zadań.Po wykazaniu się wiedzą dotyczącą naszej miejscowości, ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej- nastąpiło UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA.
      • Spotkanie z Policjantem

29.01.2016 18:22
        W miesiącu październiku naszą świetlicę odwiedził Pan Policjant. Celem spotkania było wzbudzenie pozytywnego stosunku do pracy policjanta , zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Pan policjant w sposób wyczerpujący odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zobaczenia wnetrza radiowozu policyjnego oraz samodzielne uruchomienie sygnału dźwiękowego
      • Dzień Chłopca

29.01.2016 18:21
        W dniu 30.09.2015r swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Oprócz tradycyjnych życzeń dziewczynki ze świetlicy szkolnej dokonały wyboru najsympatyczniejszego kolegi. Chłopcy brali udział w różnych konkurencjach. Najzwinniejszym,najszybszym oraz najbystrzejszym okazał się ALAN z klasy II A

Inscenizacja baśni Jana Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”

08.01.2015 19:25

W dniu 18.12.2014r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. Dziewczynka z Zapałkami. Zostało ono zorganizowane z myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Dzięki inscenizacji baśni Andersena dzieci mogły wysłuchać tej przejmującej opowieści oraz zmienić jej zakończenie na bardzo radosne i wesołe, zaprosić dziewczynkę z zapałkami do siebie i razem zaśpiewać pastorałkę. Po przejmującym występie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wyrecytowały wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Cały występ zakończyło wspólne kolędowanie oraz składanie sobie życzeń.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

01.12.2014 18:21

28.11.2014 –Tego dnia w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane Andrzejki. Dzieci brały udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycielki. Wkłuwając szpilkę w serce chłopcy mogli poznać imię swojej przyszłej wybranki a dziewczynki poznać imię swojego przyszłego wybranka.

Przy kolejnej zabawie dzieci mogły dowiedzieć się jaka czeka je przyszłość. Losowanie ukrytych symboli mogło zasugerować  czym w przyszłości będą się zajmować. Te i inne zabawy pozwoliły na pogłębienie integracji w grupie dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzięki zaangażowaniu mamy jednej z uczennic na wszystkich uczestników zabawyi czekał  mały poczęstunek, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.