OGÓLNOPOLSKI KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "MORSKIE OPOWIEŚCI:
Konkurs został ogłoszony przez Publiczną Szkołę Podstawową w Gdańsku. Należało wykonać pracę w programie Gimp lub Paint. Uczestnikami okazali się uczniowie z klasy 4-7 oraz jeden uczeń z klasy 1. Na wyniki konkursu musimy poczekać do czerwca. A oto nasi graficy: ZUZANNA PODSTAWKA, PATRYCJA OSTROWSKA, OLIWER KIRYCZUK, NORBERT BĘBNOWICZ, NATALIA ŚWIDERSKA, NATALIA KORZEC, NATALIA TOCZKO, MIŁOSZ PIOTROWSKI, MARIKA SZULC, MARCEL RUNO, .LENA BRONICKA, KRYSTIAN DĄBROWSKI, KAROLINA SIODLARZ, KARINA GÓRCZYK, KAMIL FUJA, KAMILA BEKAS, KACPER KULPA, JUSTYNA CHROMOW, BARTEK KUŹBIŃSKI, ANASTAZJA KYRIIENKO, ALEKSANDRA KUJAT, OLAF GNIEWEK i ZUZANNA CHMIEL.
OMNIBUSY Z KLASY SZÓSTEJ
Dnia 16 maja 2019r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Miejski Konkurs Wiedzy Ogólnej „Omnibus” Jego celem było umożliwienie uzdolnionym uczniom wykazania się wiedzą z różnych dziedzin nauki. Naszą szkołę reprezentowała 3 uczniów z klas VI: Kamila Dominik, Katarzyna Wąsowska i Michał Wojewodzic. Uczniowie ci zostali do konkursu wybrani w wyniku szkolnych eliminacji w których wzięło udział 12 uczniów klas VI. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Informacja dotycząca strajku
Szanowni Państwo,
w związku z możliwością przystąpienia pracowników naszej szkoły do strajku od dnia 08.04.2019 r. do odwołania, informuję, że mogą zaistnieć trudności z zapewnieniem opieki Państwa dzieciom. Będę wdzięczna za współpracę, zrozumienie i zapewnienie opieki dzieciom. O zmianie sytuacji będę Państwo poinformowani. W tych dniach stołówka będzie funkcjonować bez zakłóceń.
Wyróżniona Zuzia
13 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki „Piszemy baśnie”. W eliminacjach szkolnych do kolejnego etapu konkursu przeszła Kamila Dominik z kl. VI i Zuzanna Grolewska z kl. IV. Wśród laureatów wyróżnienie otrzymała Zuzanna Grolewska.
Zapraszamy do galerii Dzieci baśnie piszą.
Warsztaty z fizyki z Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach
3 kwietnia odbyły się po raz drugi w naszej szkole warsztaty z fizyki prowadzone przez doc. dr Annę Hajdusianek z Politechniki Wrocławskiej. Warsztaty odbyły się w ramach działalności Akademii Młodych Odkrywców, która finansowana jest przez Politechnikę Wrocławską i firmę Boeing. W warsztatach wzięło udział 26 uczniów z klas siódmych i ósmych.
Młodzi architekci z kl.6
Uczniowie klas VI w ramach zadania praktycznego- z przedmiotu ZAJĘCIA TECHNICZNE-wykonywali MAKIETY FUNKCJONALNEGO OSIEDLA. Efekty pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach…
Prace wykonane pod kierunkiem p. Andrzeja Oziembłowskiego
Zapraszamy do galerii Architekci.
GÓRA GROSZA
Góra Grosza to akcja charytatywna, w której zbieramy pieniądze na dzieciaki z domów dziecka. Nasza szkoła po raz kolejny okazała wielkie serce i chęć pomagania i do zbiórki pieniędzy włączyły się prawie wszystkie klasy. Łączna kwota uzbierana przez naszych uczniów wyniosła 1116,64 zł:) Najwięcej uzbierały klasy:
MATEMATYCZNY MARZEC
W marcu w naszej szkole dominuje matematyka. 8 marca uczniowie klas IV wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu. Naszą szkołę reprezentowali Anna Brzeziak klasa 4a, Szymon Cybulski klasa 4a, Patrycja Ostrowska klasa 4d.
12 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Matematyki. W tym dniu uczniowie zmagali się z zadaniami matematycznymi poukrywanymi w różnych miejscach szkoły. Zadaniem uczniów było znaleźć i rozwiązać jak najwięcej zadań. Zainteresowanie było bardzo duże. Stopień trudności zadań był różny więc szanse miał każdy.
Zdolny Czwartoklasista
W dniu 7 marca nasza szkoła wzięła udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zdolny Czwartoklasista”. Konkurs odbył się w PSP nr 15 w Wałbrzychu. Znakomicie reprezentowali nas uczniowie klasy 4a Anna Brzeziak i Szymon Cybulski oraz z klasy 4d Patrycja Ostrowska. Nasi uczniowie dzielnie rozwiązywali trudne matematyczne zadania i zmagali się z intelektualnymi zagadkami. W ten sposób uczciliśmy obchody Światowego Dnia Matematyki, który w tym roku przypada na 12 marca. Okazało się, że matematyka może być przyjemna, dawać radość i dużoooooooooooo satysfakcji.
Wizyta klas ósmych w zakładzie CAST
Wizyta klas ósmych w zakładzie CAST produkującym folie stretch oraz tuleje papierowe.
W styczniu 2019 r. klasy 8a,b,c miały okazję poznać zakład pracy znajdujący się w naszym mieście. Pan Krzysztof Bujak - jeden z właścicieli, przedstawił nam całą skomputeryzowaną linię produkcyjną, opowiedział historię powstania firmy oraz na czym polega praca w systemie zmianowym. Wielokrotnie podkreślał jak ważne jest wyznaczanie sobie celów, konsekwencja w ich realizacji, a przede wszystkim nauka. Pan Jacek Bednarski - kierownik produkcji, dopowiedział wiele cennych informacji. Być może zainspirowało to niektórych z naszych uczniów? Okaże się za parę lat J.
Prace uczniów z kl.5
Uczniowie klas V w ramach zadania praktycznego- z przedmiotu TECHNIKA-wykonywali MASKOTKI. Tworzywem, z którego powstały prace były materiały włókiennicze . Efekty pracy i ich autorów można zobaczyć na załączonych zdjęciach…Prace wykonane pod kierunkiem p. Andrzeja Oziembłowskiego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace uczniów z kl.5.
Festiwal Przedmiotów Zawodowych w Mokrzeszowie
Zespół Szkół Rolniczych zorganizował warsztaty zawodowe dla klas 8 i III gimnazjalnych. Uczniowie klasy 8c mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą szkoły. Organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki i konkursy. Ugoszczono nas wypiekami wykonanymi przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Oprowadzono po szkole, internacie. Na zakończenie wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w konkursie podsumowującym wiedzę, zdobytą na warsztatach. Korzystając z telefonów komórkowych wybierali jedną z trzech odpowiedzi. Wygrali najszybsi. II miejsce zajął Szymon Borowiak, wygrywając talon do sklepu Decathlon. Był to bardzo twórczo i mile spędzony czas.
Pegazik 2019 - etap miejski
27 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim etapie konkursu recytatorskiego Pegazik, który odbył się Szkole Podstawowej nr 2 w Świebodzicach. Niestety, nikt nie został zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu, jednak wszystkim zaangażowanym recytatorom dziękujemy i gratulujemy wrażliwości.
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
21 lutego 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły otrzymali kolorowe zwiastuny wiosny, na których zapisano aforyzmy, ciekawe cytaty, które miały za zadanie skłaniać do refleksji. W salach 14 oraz 31 Pani Marta Grylewicz - Kędzia i Pani Agnieszka Kiryczuk przygotowały pracownie języka polskiego, gdzie można było zmierzyć się z zadaniami w języku ojczystym. Na korytarzach szkoły pojawiły się pytania dotyczące lekcji języka polskiego, uczniowie mogli pobawić się w podchody językowe i rozwiązać trudne, a czasami całkiem łatwe zadania. Na czwartej lekcji w auli odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego Pegazik w kategorii starsi. Do etapu miejskiego konkursu przystąpią Oliwia Parkitna i Elżbieta Chlebowska z klasy VII A. Gratulujemy i życzymy sukcesów.
KONKURS RECYTATORSKI "PEGAZIK"
Konkurs recytatorski Pegazik - etap szkolny
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Świebodzicach
Kategoria młodsi
Kacper Jóźwik klasa V c, Piquemal Michel „ Bajki filozoficzne” ( fragment prozy) – opiekun Agnieszka Kiryczuk,
Patrycja Ostrowska klasa IV d , Aleksander Fredro „ Paweł i Gaweł” - opiekun Dariusz Dołhań,
FESTIWAL NAUKI
Dnia 15.02.2019 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Szkolny Festiwal Nauki zorganizowany przez panią Elżbietę Lenik oraz członków Klubu Młodego Odkrywcy. Zagościli u nas uczniowie klas piątych wszystkich świebodzickich szkół, by przybliżyć sobie wiedzę z chemii i fizyki drogą eksperymentu. Uczniowie z siódmych i ósmych klas demonstrowali swoim młodszym kolegom ok.50 doświadczeń fizycznych i chemicznych. Każdy przybyły mógł samodzielnie wykonać doświadczenie, słuchając przy tym naukowego wytłumaczenia zjawiska. Po sali latały samoloty napędzane wyrzucanym z butelki powietrzem i wirujące kubki wyrzucane jak z procy przez baloniki, słychać było głośne dźwięki piszczałek zrobionych z rurek do picia, wokół roznosiła się woń denaturatu z wciąganego do butelki jajka. Chłopcy zainteresowani byli obwodami i przepływem prądu, próbowali swoich sił z elektromagnesami lub latającą piłeczką, pa
INFORMACJE DLA PRZYSZŁYCH KLAS 1
ROK SZKOLNY 2025/2026
INFORMACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW
KIERUNKI KSZTAŁCENIA KLIKNIJ!!!
Godziny dzwonków
Niedziela 04.05.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2358093Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych