Czytamy ze SŁODZIAKAMI
W środę 20 listopada w naszej szkole odbył się apel, na którym pani dyrektor mówiła o bezpiecznym zachowaniu się na terenie szkoły oraz poza nią. W czasie spotkania został rozstrzygnięty konkurs edukacyjny zorganizowany przez sklep Biedronka, pod hasłem „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Celem tego konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały dzienniczki na naklejki, które miały zachęcać je do regularnego, codziennego czytania. Po zdobyciu 21 naklejek uczniowie mieli za zadanie wykonać prace plastyczne, które następnie wzięły udział w konkursie. Nagrodami za najładniejsze i najciekawsze prace były maskotki Gangu Słodziaków, książki oraz zakładki do książek. Nagrody otrzymali:
BOHATERON
Po raz drugi Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Niecodziennej, bo przeżytej we własnym sercu i myślach. Mieli oni szansę zastanowić się nad znaczeniem Powstania Warszawskiego w historii naszego kraju i wyrazić swoją wdzięczność Powstańcom w listach i na samodzielnie wykonanych kartkach pocztowych. W akcji wzięli udział uczniowie klasy 5A, 7A, 8B oraz kilka innych osób.
Moja Mongolia
Podróże – te małe i te duże, to zawsze znakomity powód, by poznać nowych ludzi, kulturę, zabytki, przyrodę, ale i samego siebie. 18 listopada o niezwykłej podróży opowiadała uczniom absolwentka naszej szkoły – Magdalena Kubińska, która już dwukrotnie wyjeżdżała na misje do Mongolii. Pani Magda spędziła w tym egzotycznym dla nas kraju 4 miesiące, więc zdążyła poznać jego jasne i ciemne strony. W niezwykle ciekawy sposób, zabarwiony zdjęciami i filmami, opowiadała o życiu w surowych warunkach mongolskiej przyrody, o jedzeniu, zwyczajach i szkole. Uczniowie chętnie zadawali pytania i oglądali przywiezione eksponaty. Ta lekcja przyrody, kultury, ale i tolerancji na pewno na długo zapadnie w naszą pamięć, a słysząc nazwę stolicy – Ułan Bator, już każdy przypomni sobie, że oznacza on „Czerwony Bohater”.
Śniadanie daje moc
Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w akcji Śniadanie Daje Moc. Wszyscy wiemy, że to pierwszy i najważniejszy posiłek. Zjedzenie pierwszego śniadania odgrywa nieocenioną rolę w odpowiedniej sprawności intelektualnej człowieka. Dzięki niemu mamy energię do nauki i potrafimy skoncentrować się na wykonywanych czynnościach. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień, dlatego uczniowie naszej szkoły z pomocą nauczycieli i rodziców przygotowali 8 listopada wspólny posiłek. Było przede wszystkim smacznie i zdrowo.
KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
W 102 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, która prosiła dzieci, by codziennie odmawiały różaniec, w celu zachęcenia dzieci i ich rodziców do spełnienia prośby Matki Bożej oraz refleksji nad życiem Jezusa i Maryi w tajemnicach różańcowych, panie katechetki Agnieszka Pelc i Grażyna Gorska-Kubas, zaproponowały dzieciom KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC. Na konkurs wpłynęło wiele różańców wykonanych z różnych materiałów. Dzieci prześcigały się w pomysłach. Jury miało wielki problem w rozstrzygnięciu konkursu. Oto wyniki:
Pasowanie na ucznia kl.1
Klasy 1 przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach.
Dnia 25 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Klasy pierwsze zaprezentowały program artystyczny, który spodobał się zaproszonym gościom, rodzicom oraz dyrekcji. Dzięki umiejętnością jakimi wykazały się pierwszaki Pani Dyrektor Jolanta Styrna – Grosmann przyjęła ich do społeczności szkolnej. Życzymy samych sukcesów i wzorowego zachowania.
Apel z okazji 11 LISTOPADA
Święto niepodległości obchodzone jest w Polsce 11 listopada. Upamiętnia ono odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli (1795-1918). Zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 roku.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
W piątek, 8 listopada w wielu polskich szkołach odbyło się wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W akcję "Szkoła do hymnu" zaproponowanej przez Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego włączyła się też nasza szkoła . Punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie utworzyli „żywą” flagę polski.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...
31 października 2019 roku szkolny Teatr pod Marzeniami wystawił w sali 31 Dziady cz.II na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Atmosfera cmentarnej kaplicy, znicze, dymy, multimedia, muzyka, wyjątkowa gra aktorska . Wszystko to, aby przypomnieć uniwersalne wartości, które podpowiadają jak żyć. Spektakl wystawiono dla społeczności szkolnej, ale także zaproszono gości z miasta. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie ze szkoły Integracyjnej w Cierniach, którzy przyjechali pod opieką Pani Justyny i Pana Łukasza. Radny Miasta Świebodzice Pan Sebastian Bialy oraz krewni naszych wspaniałych aktorów. Dziękujemy za ciepłe słowa, obecność i wrażliwość.
SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Dnia 29 października odbyło się spotkanie z filharmonią dla uczniów klas I-III. Pierwsza audycja muzyczna pod hasłem ,,Bądź z nami gwiazdą rocka!” bardzo spodobała się dzieciom. Uczniowie poznali budowę gitary oraz dowiedzieli się o historii muzyki rockowej. Brali również udział w zabawach, które zostały dla nich zorganizowane i dotyczyły podejmowanego zagadnienia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z filharmonią. Za miesiąc hasłem przewodnim będzie ,,Piracki rejs z szantami w nieznane morze”
PASOWANIE NA UCZNIA
Dnia 25 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Klasy pierwsze zaprezentowały program artystyczny, który spodobał się zaproszonym gościom, rodzicom oraz dyrekcji. Dzięki umiejętnościom jakimi wykazały się pierwszaki Pani Dyrektor Jolanta Styrna – Grosmann przyjęła ich do społeczności szkolnej. Życzymy samych sukcesów i wzorowego zachowania.
Wrzesień – miesiącem pamięci……
Pamiętamy i będziemy pamiętać z wdzięczności dla wszystkich tych, którzy walczyli, którzy oddali swe życie dla wolnego świata - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wrześniowych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej .
Nasza szkoła również wzięła udział w obchodach tej jakże ważnej rocznicy. Uczniowie przez cały wrzesień wykonywali prace plastyczne związane z rocznicą. W październiku nastąpiło ogłoszenie wyników i pokaz prac konkursowych, które po dzień dzisiejszy można podziwiać na gazetce szkolnej naszego korytarza.
WYCIECZKA DO LASU
We wrześniu, uczniowie klasy 3a brali udział w zajęciach w terenie. Zajęcia te poprowadził leśniczy z Książańskiego Parku Krajobrazowego i członkowie Polskiego Związku Łowieckiego w Wałbrzychu. Zajęcia odbyły się w lesie. Dzieci poznały budowę lasu oraz nazwy i zwyczaje zwierząt żyjących w lasach Dolnego Śląska.
Tydzień Konstytucji
W związku z programem Tydzień Konstytucji 22 października 2019 roku w auli naszej szkoły odbyło się spotkaniem z prawnikiem Panią Pauliną Ślęzak, która przeprowadziła wykład połączony z elementami warsztatowymi na temat Wolności słowa w Internecie. Spotkanie dotyczyło przede wszystkim hejtu i mowy nienawiści w sieci oraz odpowiedzialności prawnej wynikającej z przepisów prawnych ujętych w Konstytucji. Podczas spotkania zaprezentowane zostały prace konkursowe pod hasłem "Konstytucja", wręczono także dyplomy i nagrody w postaci wyjazdu do Kina Apollo na film „Lek na całe zło” z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ
21 października 2019 roku ruszyliśmy z kolejną piękną przygodą, tym razem filmową. Uczniowie klasy VII c wraz z wychowawcą panią Agnieszką Kiryczuk rozpoczęli udział w cyklu spotkań pod hasłem „Świat wartości” . Lekcje odbywają się w Kinie Apollo w Wałbrzychu, są to niesamowite spotkania z filmami niosącymi ze sobą wartościowy przekaz. Poetyckie filmy, niepowtarzalna atmosfera kina studyjnego, treści o których warto myśleć i o których warto mówić.
Zajęcia integracyjne „ Poznajemy siebie”
30 września 2019 roku z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klasy VII c w artystyczny i kreatywny sposób odkrywali tajniki swojej osobowości. Tego dnia na zajęciach każdy uczeń miał za zadanie zaprojektować koleżance lub koledze z klasy oryginalną koszulkę, która w pewien sposób miałaby charakteryzować daną osobę. Zadanie polegało na tym, aby podczas rozmowy znaleźć pomysł na projekt koszulki. Prace wykonywane były specjalnymi przyborami plastycznymi, które gwarantują trwałość wykonanych projektów. Nad przebiegiem aktu twórczego czuwały pani Agnieszka Kopera – artysta plastyk oraz wychowawca - Agnieszka Kiryczuk .
INFORMACJE DLA PRZYSZŁYCH KLAS 1
ROK SZKOLNY 2025/2026
INFORMACJE DLA ÓSMOKLASISTÓW
KIERUNKI KSZTAŁCENIA KLIKNIJ!!!
Godziny dzwonków
Sobota 03.05.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2357890Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych