• Dyktando Niepodległościowe

• Dyktando Niepodległościowe staje się już tradycją w naszej szkole. Cieszymy się, że tak chętnie nasi uczniowie biorą w nim udział. Tegoroczne XI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” na etapie szkolnym odbyło się 26 września.

Kilkudziesięciu uczniów w dwóch kategoriach sprawdzało swoją znajomość polskiej ortografii. Do etapu wojewódzkiego zaklasyfikowało się dwoje uczniów:
            Alex Tatuśko – klasy 7- 8
            Martyna Wojtów – klasy 4 - 6

Wysokie wyniki osiągnęli również:
            W kategorii klas 4-6:
            II miejsce- Zuzanna Faściszewska – 6a
                              Filip Nogawka – 6b
            III miejsce - Filip Frąk – 6a
            Wyróżnienia:  Małgorzata Kopeć – 5a, Aleksandra Trawińska – 5a, Emilia Czyżewska – 5b, Julia Jankowska – 5c, Aleksandra Szmik – 6b
            W kategorii klas 7-8:
            II miejsce: Alicja Wieczorek – 7b

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wymagającym dyktandzie. Podziękowania składamy również opiekunom naukowym: p. Adzie Talarskiej,  p. Dariuszowi Dołhaniowi i p. Ewie Tomczak.

Koordynator dyktanda Ewa Tomczak

• Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada na dzień 5 listopada. W naszej szkole obchodziliśmy je w poniedziałek 6 listopada.

Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disney'a (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. W tym roku wyjątkowo łączyło się ze 100 leciem istnienia samego Disney'a.

Z tej okazji klasy I, II i III przyszły do szkoły przebrane za swoich ulubionych bohaterów. Kubuś Puchatek, Myszka Miki, a nawet Szalony Kapelusznik. Możliwości było wiele, a cel jeden- wspólna dobra zabawa! Na koniec pozostawiam jedne z najsłynniejszych słów Walta Disney'a, miejcie je w pamięci:

"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"

p. Klaudia Kargol- Mały Samorząd Uczniowski

• DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

• 15 listopada 2023 r. (środa)-

"Dzień otwarty" dla rodziców uczniów klas 4 - 8.

Spotkania indywidualne z nauczycielami w godz. 18.00 - 20.00.