• Kup misiaka za piątaka dla super dzieciaka. 

          • Dnia 27 listopada (poniedziałek) w naszej szkole odbędzie się Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten będzie wyjątkowy. To właśnie w Dzień Misia w naszej szkole odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz Antosia Sobeckiego. Antoś nadal walczy o życie w genewskiej klinice. Po drugiej operacji pojawiły się komplikacje. Ze względu na to Antoś potrzebuje dodatkowych środków na leczenie. Nasza akcja jak w latach poprzednich będzie polegała na zakupie pluszowego misia. Misie będą kosztowały 5 złotych. Całość wrzucamy do puszki. Każda osoba może przekazać większą sumę pieniędzy jeżeli tylko ma na to ochotę. Całość zbiórki zostanie podsumowana a potwierdzenie wpłaty będzie widniało na stronie szkoły. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

            Działamy 27.11.2023r. od 7.45 do 13.30 na auli w dużym budynku. 

            p. Chmielewska Paulina i p.Szymecka Aleksandra 

          • Konkurs plastyczny w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek

          • W październiku nasza szkoła przystąpiła do do Europejskiego Tygodnia Kodowania i wzięła udział między innymi w konkursie plastycznym skierowanym do klas 1 - 4 pod hasłem "Mój Robot ze Snów".  W konkursie należało przedstawić wymarzonego robota! Czy będzie on mył samochód, robił kolację, a może…? No właśnie! Ograniczała uczestników tylko wyobraźnia! 

            Praca plastyczna musiała zostać wykonana w formie płaskiej dowolną techniką, w formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A3 i zostać zapisana w formacie .jpg, .pdf, .png (maksymalny rozmiar pliku: 4 MB). Szkoła mogła zgłosić tylko 10 prac. 

            Przystąpienie do konkursu możliwe było po zgłoszeniu szkoły na stronie https://codeweek.eu/login i dodanie konkursu jako wydarzenia zgodnie z Instrukcją oraz wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie. Konkurs jest aktywnością wspierającą Europejski Tydzień Kodowania (EU Code Week) – oddolną inicjatywę promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Code Week realizowany jest przez wolontariuszy i wspierany przez Komisję Europejską.

            Wszystkie procedury zostały zrealizowane i wysłano do konkursu 9 prac. Oto lista ich autorów, a poniżej ich prace:

            1. Viktoria Ozekin - klasa 2b

            2. Fabian Borkowski - klasa 4a

            3. Gabriela Trzos - klasa 1a

            4. Lena Kiełtyka - klasa 4a

            5. Nela Drabczyk - klasa 1a

            6. Oliwia Kuźbińska - klasa 1a 

            7. Marek Kowalczuk kl. 1b - program graficzny Paint

            8. Luiza Łebkowska kl.2a - program graficzny Paint

            9. Zuzia Wolanin kl.2b - program graficzny Paint

            Komisja Konkursowa miała za zadanie wyłonić 3 najciekawsze prace plastyczne.

            9 listopada ogłoszono wyniki i z wielką radością przyjęliśmy informację, że 

            I miejsce zajęła nasza uczennica - Viktoria Ozekin z kl. 2 b 

            II miejsce: Pola Zielińska kl. 3 d, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku

            III miejsce: Jan Zajkiewicz kl. 2 b, Szkoła Podstawowa nr 83 im. Stanisława Jachowicza w Łodzi

            W konkursie zostaną przyznane nagrody dla szkoły, ucznia i nauczyciela. Za zajęcie pierwszego miejsca  dla Szkoły przewidziana jest Drukarka Avtek CreoCube 3D z filamentami o wartości 2099 zł,  dla Opiekuna akcji torba i piórnik MWS,  a dla ucznia słuchawki bezprzewodowe. Wręczenie nagród nastąpi do końca listopada.

            Bardzo serdecznie gratulujemy Viktorii i życzymy wielu sukcesów w podobnych konkursach!!! Uczestnikom etapu szkolnego wręczone zostaną drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. 

            nauczyciel informatyki p. Adrianna Szarzyńska

             

          • Niezwykła lekcja historii z panią Różą Stolarczyk

          • 16 listopada klasa 5b  wybrała się na niezwykłą lekcję historii. Spacerując ulicami naszego pięknego miasta uczniowie zdobywali wiedzę o długiej i niezwykle bogatej przeszłości Świebodzic pod kierunkiem Pani Róży Stolarczyk. Historyczną podróż piątoklasiści rozpoczęli od budynku naszej szkoły.  Uczniowie dowiedzieli się, że w murach naszej szkoły  uczyli się synowie księżnej Daisy oraz  poliglota Emil Krebs o czym przypomina Tablica Pamiątkowa znajdująca się na ścianie budynku.  Na szczególną uwagę zasługuje również zegar zbudowany przez założyciela pierwszej w Świebodzicach fabryki - Gustava Beckera. Do dziś zdobi on wejście do szkoły. Uczniowie odkryli wiele historycznych tajemnic miasta takich jak zabytkowe krypty w Kościele  pw. św. Mikołaja czy też budynki, w których kiedyś mieściła się założona przez Fryderyka Kramsta  Fabryka Lnu i Płótna. 

            Uczniowie klasy 5b  odwiedzili też siedzibę władz miasta. Do Miejskiego Ratusza zaprosił szkolną młodzież Burmistrz miasta Świebodzic Pan Paweł Ozga. Piątoklasiści mieli okazję zasiąść w ławach sali posiedzeń i dowiedzieć się jak funkcjonuje Urząd Miejski w Świebodzicach oraz Gminy i jak wygląda praca burmistrza na co dzień. Na zakończenie wizyty w Ratuszu uczniowie otrzymali z rąk Pana Burmistrza pamiątkowe foldery oraz słodki poczęstunek z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A.

            Zarówno  historia jak i współczesny, dynamiczny rozwój naszego miasta sprawiają, że możemy być wszyscy bardzo dumni, że jesteśmy Świebodziczanami.

            p.Ewa Bartnikowska

          • POMAGAMY

          • Dobiegła tegoroczna zbiórka kasztanów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Kasztany odsprzedaliśmy zakładom zielarskim „Herbapol”. Uzyskana kwota to 510 zł wpłacona została na konto zbiórki naszego świebodzickiego wojownika Antosia, który po kolejnej operacji walczy o powrót do zdrowia! W imieniu Antosia pięknie dziękujemy!!!

            Walcz dzielnie, trzymamy kciuki Antosiu!

            p. Katarzyna Jarosz

          • Mistrzostwa Szachowe SP 3

          • W dniu 13-ego listopada odbył się Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły, w wyniku turnieju wyłoniona została Reprezentacja Szkoły na Międzyszkolny Turniej Szachowy, który odbędzie się w tym roku na początku grudnia.
             

            Naszą Szkołę reprezentować będą w kategorii rocznik 2011 i młodsi:
            1. Tomasz Cichopek 2013 kl.4b - Mistrz Szkoły
            2. Małgorzata Kopeć 2012 kl. 5a - Wicemistrzyni Szkoły
            3. Stanisław Swincicki 2013 kl.4a
            4. Joanna Świerzowicz 2012 kl.5b


            Gratulujemy i trzymamy kciuki!

            P. Andrzej Oziembłowski

          • Dzień Niepodległości w kl.1-3

          • Obchody Dnia Niepodległości w klasach I-III odbyły się w piątek 10.11.2023 r. Młodsi uczniowie uczcili to patriotyczne święto biorąc udział w przedstawieniu przygotowanym przez klasy 2b i 2c, pod opieką wychowawczyń - p.Klaudii Kargol i p.Pauliny Chmielewskiej. 

            Uczniowie wykonali montaż słowno- muzyczny: recytowane wiersze mówiły o tym, co Polska musiała przejść, zanim stała się niepodległym państwem, czym jest niepodległość i co znaczy Polska. 

            Spotkanie zakończył taniec z balonami i wspólne odśpiewanie piosenki "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz quiz wiedzy o naszym kraju.

            p. Klaudia Kargol

          • KARTKA DLA NIEPODLEGŁEJ

          • W naszej szkole odbył się konkurs pt. KARTKA DLA NIEPODLEGŁEJ. Do wykonania była pocztówka wraz z życzeniami i zaprojektowanym znaczkiem. Konkurs dobył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz dla klas 4-8.

            W klasach 1-3 wręczono jedno wyróżnienie dla Małgorzaty Bylickiej z klasy 2c

            W klasach 4-8

            1 miejsce zdobyła Henryka Biniaszewska z klasy 5c,

            2 miejsce zajęła Zuzanna Smyk z klasy 6a,

            a 3 miejsce przypadło Alanowi Nasiadce z klasa 4b.

            Serdeczene gratulujemy. Nagrody i dyplomy zostały wręczone podczas apelu z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.

             p.Chmielewska Paulina 

          • „Szkoła do hymnu” 2023

          • Już po raz szósty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku wyjatkowo jest to piątek, 10 listopada. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            #SzkołaDoHymnu

            GODZ. 11.11 - BOISKO SZKOLNE

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          • Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się w czwartek - 9 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na wstępie uroczystości głos zabrała pani Katarzyna Jarosz, która przywitała zgromadzoną społeczność szkolną wraz z nauczycielami i  podziękowała za uszanowanie uroczystości strojem galowym. W swoim przemówieniu podkreśliła szczególny charakter święta, który na zawsze wpisze się w pamięć jej uczestników. Zainicjowała wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów kl. V, VI i VII  oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu dziewcząt, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Apel przygotowali następujący uczniowie: Małgorzata Kopeć kl.5a, Nataniel Nogalski kl.6a, Klara Szynalaska kl.6a, Martyna Wojtów kl.6a, Oliwier Frąk kl.6a, Henryka Biniaszewska kl.5c, Nikola Karwas kl.6b, Amelia Orfin kl.6b, Alicja Wieczorek kl.7b, Maja Kirklo kl.7b, Iga Adamczyk kl.7b, Lena Kozak kl.7c, Ksawery Kaspera kl.7c, Tosia Wierzbicka kl.7c oraz Antonina Bydłowska kl.7c. pod bacznym okiem nauczyciela muzyki - pani Katarzyny Jarosz oraz nauczyciela historii - pani Danuty WiśniewskiejPodczas apelu zostały także wręczone dyplomy i nagrody za udział w konkursie "KARTKA DLA NIEPODLEGŁEJ". Zapraszam na fotorelację.