• WIELKANOC w kl.1-3

          • Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji.

            13 kwietnia 2022r. w auli szkolnej, odbył się apel z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy IIIa przybliżyli polskie tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi, które są niezwykle bogate i barwne. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Przy nakrytym stole opowiedzieli nam o tym, co powinno znaleźć się  na świątecznym stole, jaką ma symbolikę i jaki jest prawdziwy sens Wielkiej Nocy. Całość dopełniły piosenki w wykonaniu uczniów klas I-III.

            Część artystyczną zakończyły wspólne życzenia świąteczne skierowane przez uczniów oraz Panią Dyrektor – Jolantę Styrnę-Grossman do uczniów i nauczycieli.

            p.Grażyna Gorska-Kubas

          • Brawo piłkarze - II miejsce w rozgrywkach na szczeblu gminnym!

          • W dniu 11.04.2022 roku w hali świebodzickiego OSiR odbyły się zawody w piłce nożnej rocznika 2007-2008. W zawodach spotkały się 4 drużyny szkół podstawowych z naszego miasta: SP 2; SP 3; SP4 i Szkoła Integracyjna (SI) z Cierni.

            Wszyscy zawodnicy bardzo skoncentrowani i zmotywowani przystąpili do zawodów. Każdy mecz trwał 2 x 10 minut / taki czas gry przewidują przepisy dla tej grupy wiekowej/.  Zawodnicy z naszej szkoły swój pierwszy mecz rozegrali z zawodnikami SP 4 wygrywając 4 : 1. Bramki w tym meczu dla naszej szkoły zdobyli Bartek Pluta - 1; Paweł Krzywania - 1; Arek Rutkowski - 2.

            W kolejnym meczu na przeciwko naszych zawodników stanęli przedstawiciele SI. W tym meczu nasi piłkarze pokazali swoje umiejętności strzeleckie i taktyczne wygrywając z zawodnikami z Cierni 16 : 0. Wśród strzelców znaleźli się (w nawiasie liczba strzelonych bramek): Paweł Krzywania (4), Arek Rutkowski (4), Kacper Jankowski (3), Bartek Pluta (3), Olaf Jaskórzyński (1), Martin Łebkowski (1). Radość była ogromna i dobrze rokowała na ostatni mecz. W ostatnim spotkaniu turnieju nasi piłkarze walczyli z  zawodnikami z SP 2. W bardzo zaciętym meczu pierwsza bramka padła dopiero w 15 minucie….niestety dla naszych przeciwników. Nasi zawodnicy dzielnie i z dużym zaangażowaniem walczyli do ostatniego gwizdka, musieli jednak uznać wyższość przeciwnika. Ulegli zawodnikom z SP 2 3 : 0, tym samym zajmując bardzo dobre II miejsce. Puchary i medale sportowcom wreczali: Burmistrz Miasta Świebodzic - Pan Paweł Ozga, Prezes OSiR - Pan Jarosław Pizuński i Dyrektor SP 2  - Pani Teresa Jusiel. 

            Odbierając gratulacje i słodycze zawodnicy usłyszeli, że czekają nas jeszcze  w tym roku kolejne sportowe emocje, o których będziemy na pewno wszystkich informować. Nasza drużyna grała w następującym składzie: Bartosz Brągiel, Dawid Gniazdowski, Kacper Jankowski, Olaf Jaskórzyński, Paweł Krzywania, Martin Łebkowski, Bartłomiej Pluta, Arkadiusz Rutkowski, Maciej Wąsowski, Szymon Zakrzewski.

            Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu i wspaniałej postawy fair - play, dziękując za niesamowite sportowe widowisko i emocje - nauczyciele wychowania fizycznego

          • Nasi uczniowie w KADRZE NARODOWEJ!

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Narodowej PFT, które odbywalo się w Węgierskiej Górce. Aleksander Szymański oraz Kacper Kopacz uczestnicząc w Kadrze nabywali umiejętności, które wykorzystają startując w zawodach międzynarodowych.

            Trener Jarosław Włochal 

          • Gala konkursu BYĆ KIMŚ

          • 9 kwietnia 2022 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów laureatom konkursu Być Kimś, który od wielu lat organizowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Wśród wyróżnionych znaleźli się aż czworo uczniów naszej szkoły:

            Wiktor Dering KL.8C - laureat I stopnia

            Weronika Wołodźko KL.8C -  laureatka II stopnia

            Zofia Ślusarczyk KL.8B - laureatka II stopnia

            Oliwer Kiryczuk KL.8B -  laureat II stopnia

            W konkursie wzięło udział około dwustu uczniów z Dolnego Śląska, a zatem jest powód do dumy. Tego dnia uczniowie mogli poznać szkołę, kolegów i koleżanki oraz zespół pracujący w II Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu. Podczas wizyty naszym zdolnym uczniom towarzyszyli wicedyrektor naszej szkoły - pani Marzena Gościk, nauczycielka języka polskiego - pani  Agnieszka Kiryczuk oraz  dumni Rodzice.

            Gratulujemy i życzymy udanego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

          • Spotkanie ze sztuką

          • 11 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy IV a mieli okazję poznać twórczość artystki Teresy Anniuk - Gulak, porozmawiać o sztuce i warsztacie artystycznym. Wernisaż Parantela - znaczy rodzina, stał się okazją do refleksji na temat kondycji współczesnej rodziny, która staje się coraz częściej ofiarą historii, komercji i degradacji wartości. Spotkanie zakończono budującym komentarzem na temat nadziei i wiary w odrodzenie.

            p.Agnieszka Kiryczuk

          • W wielkanocnym nastroju przy komputerach

          • Przedstawiamy nasze prace wykonane podczas zajęć koła informatycznego dla kl.1. Tuż przed oczekiwaniem na Wielkanocny czas układamy puzzle, kolorujemy, dekorujemy i jak zwykle świetnie się bawimy. 

          • Najpiękniejsze kartki wielkanocne kl. 4 - 8

          • ​​​​​​​

            Zapraszamy do galerii najpiękniejszych kartek wielkanocnych wykonanych samodzielnie w edytorze grafiki Paint przez uczniów z kl. 4 - 8. Wybór i przyznanie czołowych miejsc był bardzo trudny, dlatego jury w składzie p. dyrektor Jolanta Styrna - Grossman, p. dyrektor Marzena Gościk, p. Katarzyna Jarosz oraz nauczyciele informatyki postanowiło przyznać wyróżnienie dla wszystkich poniższych właścicieli kartek.

            KLASA 4

            Bartosz Kużbiński 4B,  Denys Khrystan 4B, Emilia Brączkowska 4c, Karol Adamczyk 4a, Klara Szynalska 4a, Lena Szot 4 a, Nadia Sorbian 4c, Nataniel Nogalski 4a, Oliwier Frąk 4a, Zuzia Smyk 4a. 


            KLASA 5

            Alicja Wieczorek kl. 5b, Antonina Bydłowska 5a, Iga Adamczyk 5B, Jacek Szymański 5b, Joanna Kuzera 5b Julia Antoniuk 5b, Maja Kirklo 5b, Nadia Chwast 5a, Piotr Banaszkiewicz 5a, Shmaliukh Valeria 5a, Weronika Czemerys 5a, Zuzanna Kmiecik 5a.

            KLASA 6

            Amelia Czyżewska 6a, Justyna Wróblewska 6b, Karolina Karolczak 6a, Kira Suprun 6b, Ksawier Florek 6a, Lena Wesołowska 6a, Liwia Wiącek 6a, Martyna Misiak 6a, Robert Bezak 6b, Veronika Savchenko 6a

            KLASA 7

            Daniela Gumowska 7d, Dawid Biłat 7b, Emilia Tarapata 7d, Julia Wójtowicz 7e, Julka Jerzyk 7c, Justyna Chromow 7d, Kamil Fuja 7d, Karina Górczyk 7b, Maja Idziorek 7a, Marcel Pilarski 7d, Marcel Runo 7d,Marcin Brągiel kl.7a, Miłosz Piotrowski 7e, Natalia Toczko 7d,  Nikola Kiełtyka 7c, Olaf Gniewek 7d, Ula Stawiak 7b, Wiktoria Lenartowicz 7a, Zuzanna Kostrzewa 7b

             

            KLASA 8

            Adrian Kirklo 8c, Bartosz Brągiel 8c, Dering Wiktor 8c, Kacper Jóźwik 8c, Liwia Pluta 8b, Maja Gumowska kl 8d, Maria Solovei 8d, Milena Janowska 8c, Naomi Duda 8b, Oliwia Smusz 8b, Weronika Wołodźko 8c, Zuzanna Podstawka 8c.

            GRATULUJEMY!!!

            A.Szarzyńska i B.Czykieta

          • Prezentacja doświadczeń przyrodniczych

          • Uczniowie z klas 7, którzy uczestniczą w zajęciach Klubu Młodego Odkrywcy, przygotowali dla uczniów naszej szkoły prezentację doświadczeń przyrodniczych. Pokazy doświadczeń odbyły się 4.04.2022 w auli szkoły dla wszystkich uczniów z klas 1 – 6 oraz klas 7a, 7d, 7e, 8d i 8c. Odbyło się 5 pokazów, które zawierały 18 ciekawych i intrygujących doświadczeń przyrodniczych. W eksperymentach mogła również brać udział publiczność. Zwłaszcza najmłodsi uczestnicy pokazów z klas 1-3 żywiołowo reagowali na efekty doświadczeń i chętnie brali udział w samodzielnym eksperymentowaniu. Największym zainteresowaniem cieszyła się rakieta na sprężone powietrze, zawieszona piłeczka, którą można było wystrzelić przez rurę, jak z działa, ręczne wytwarzanie prądu elektrycznego i oraz siłowanie się podczas próby rozdzielenia części elektromagnesu dźwigowego. Wszystkie drużyny spisały się na medal, o czym najlepiej świadczyła zadowolona publiczność. Klubowiczom biorącym udział w pokazach dziękujemy za poświęcony czas i wysiłek w jego przygotowanie i zaprezentowanie.

                  Opiekunowie KMO

            Elżbieta Lenik i Katarzyna Cabanek

            Link do zdjęć z prezentacji

            https://photos.app.goo.gl/b6yhyHvJV6R8Gkuj7

          • AKADEMIA MOCY - DZIEŃ PEŁEN EKSPERYMENTÓW W NASZEJ SZKOLE

          • W dniach 17.03 i 18.03 2022 nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu edukacyjnym pn. Akademia Mocy. Było to możliwe dzięki PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Mikułowa – Świebodzice planuje mnóstwo dodatkowych inicjatyw wspierających lokalną społeczność. PSE nie zapomina o dzieciach i młodzieży i podejmuje ciekawe działania edukacyjne. To, w którym braliśmy udział, zostało zaplanowane w wybranych szkołach, mieszczących się na trasie zaplanowanej inwestycji.

            Akademia Mocy postawiła sobie za cel, aby przybliżyć uczniom zagadnienia, którymi zajmuje się PSE, a o których młodzież uczy się na lekcjach fizyki. W związku z tym uczniowie mogli zapoznać się z takimi pojęciami jak: prąd elektryczny, energia, energetyczna, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo oraz różnego rodzaju ciekawostki związane z prądem.

            Wiedząc, że zagadnienia te często nie są łatwe do wyjaśnienia, a także biorąc pod uwagę wiek grupy docelowej, PSE postawiło na widowiskową i dynamiczną formę przekazu. Działo się całkiem sporo. Były wielkie generatory, zwane generatorami Van De Graffa, kule, talerze i tuby plazmowe, ogromna klatka Faraday’a, rowerek elektryczny, maszyny elektrostatyczne, świetlówki, które świecą bez podłączenia do gniazdka. Za pomocą specjalnych mierników uczestnicy mogli porównać natężenie pól elektrycznych i magnetycznych wytwarzanych przez sprzęt użytku domowego do tego wytwarzanego przez linie elektryczne. Uczniowie z ciekawością odkryli, że już w odległości 50 m od linii natężenie to jest znacznie mniejsze, niż np. to wytwarzane przez monitor komputerowy.

            Najważniejsze zadanie, z jakim zmierzyła się młodzież, związane było ze specjalnie zaprojektowanymi makietami, które już na wejściu przykuły naszą uwagę. Okazało się, że musieli oni poprowadzić linię wysokich napięć między elektrownią a miastem. Dowiedzieli się dzięki temu, w jaki sposób prąd trafia do naszych domów i jaką rolę odgrywają w tym linie przesyłowe, m.in. te, które budowane są w naszej okolicy.

            Uczniowie od pierwszej minuty byli zafascynowali tym co zobaczyli na sali, tym bardziej, że powitały ich dwie zagadkowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać Power Mana. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą, czasami burzliwą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan natomiast w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia i eksperymenty, których finałem było doprowadzenie prądu elektrycznego do miasta.

            Cała akcja przypomniała nam, skąd prąd bierze się w naszych gniazdkach oraz jak wiele pracy wkładane jest w to, abyśmy mogli bez przeszkód z niego korzystać w naszych domach. Ponadto pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką.

            Akademio Mocy – dziękujemy!