• PIELGRZYMKA DZIECI KOMUNIJNYCH I ROCZNICOWYCH NA JASNĄ GÓRĘ

          • Dnia 17.06.2023r. w duchu wdzięczności i radości za I Komunię Świętą, uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, ks. Michałem i panią katechetką Grażyną Gorską-Kubas uczestniczyli  w pielgrzymce do Częstochowy. W kaplicy Cudownego Obrazu uczestniczyli we Mszy Św. dziękczynnej za dar Eucharystii.
            Pielgrzymka pozwoliła dzieciom poznać miejsca kultu religijnego: Bazylikę, kaplicę Cudownego Obrazu, Muzeum 600-lecia, Arsenał, Skarbiec, a także dostarczyła wielu wrażeń i pozwoliła na miłe spędzenie czasu w otoczeniu najbliższych osób. Był czas na śpiew, konkursy i na nagrody.

            p.Grażyna Gorska-Kubas

          • Konkurs fotograficzny „Prawie jak Szymborska”

          • W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie „Mistrzyni Szymborska” odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny „Prawie jak Szymborska”. Zadaniem uczestników było wcielenie się w postać noblistki i wykonanie fotografii na podstawie oryginalnego zdjęcia z Wisławą Szymborską. W ocenie brana była pod uwagę precyzja oddania klimatu zdjęcia i upodobnienie się do poetki. Wyboru dokonało jury, które wyłoniło pierwsze i drugie miejsca. Nagrody przyznano również w głosowaniu uczniów i nauczycieli wraz z pracownikami administracyjnymi. Efekt przerósł oczekiwania nas wszystkich. Uczestniczyliśmy w pięknym wydarzeniu – wystawie – które połączyło naszą szkolną społeczność. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłów. Nagrody i dyplomy zostały wręczone na apelu przez Panią Dyrektor Jolantę Styrnę-Grossman oraz koordynatorkę projektu w naszej szkole p. Ewę Tomczak. Jury, nauczyciele oraz uczniowie wyróżnili szczególnie fotografię Barbary Foryś, uczennicy klasy 6a, która zdobyła I miejsca w tych trzech kategoriach.

            Gratulujemy zwycięzcom.

            p. Ewa Tomczak

          • PODSUMOWANIE NASZYCH DZIAŁAŃ

          • KONKURSY MATEMATYCZNE

            Klasa 5 Mistrz działań na ułamkach zwykłych 

            I miejsce Nataniel Nogalski kl. 5a​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            II miejsce Adrian Uziel kl.5a

            III miejsce Filip Nogawka kl. 5b

            Klasa 6 Mistrz działań na ułamkach zwykłych i dziesiętnych

            I miejsce Barbara Foryś kl. 6a, Igor Wawrzyniak kl. 6a

            II miejsce  Julia Piątkowska kl. 6 b

            III miejsce Piotr Banaszkiewicz kl.6a

            Konkurs matematyczno - plastyczny dla kl. IV - VIII  Matematyka w otaczającym nas świecie  

            I miejsce Lena Kozak kl.6c 

            II miejsce Milena Korzec kl. 7b i Maksym Horak kl. 7b

            III miejsce Diana Surmaj kl. 5b

            p.Katarzyna Wutte

             

            KONKURS "Wiosna w obiektywie". wyniki w dwóch kategoriach klasy 1-2 i klasy 3-4

            KLASY 1-2 

            MIEJSCE 1 Bereziuk Jakuba klasa 1b

            MIEJSCE 2 Szatny Magdalena klasa 1a

            MIEJSCE 3 Pelc Klara klasa 1a

            WYRÓŻNIENIE - Biłat Kinga klasa 1c

            KLASY 3-4

            MIEJSCE 1 TRAWIŃSKA ALEKSANDRA klasa 4a

            MIEJSCE 2 CZYŻEWSKA EMILIA klasa 4b

            MIEJSCE 3 SOWA OLIWIA klasa 4a

            WYRÓŻNIENIE - BINIASZEWSKA HENRYKA klasa 4c

             

            p.Chmielewska Paulina

            Konkurs rodzinny pn. Las zamknięty w słoiku, zorganizowany przez Dyrekcję Szkoły p. Jolantę Styrnę - Grossman i nauczycieli biologii p. Katarzynę Cabanek  oraz p. Katarzynę Jarosz.

            Nagrody przyznano w dwóch kategoriach :- plebiscyt publiczności

            I miejsce Aleksander Kłębokowski 8b - 43 głosy

            II miejsce Teresa Swincicka 2a - 18 głosów

            III miejsce dwie osoby z taką samą liczbą punktów: 

            Lena Kozak z 6c - 17 głosów

            Ksawery Trzos 6a - 17 głosów  

            Ocena jury:

            I miejsce - Liwia Wiącek z 7a

            II miejsce Oliwia Sowa z 4a

            III miejsce Dominik Partyka z 6a

            WyróżnienieLudwik Włodarczyk z 6b, Lena Kozak z 6c, Ksawery Dudzic z 5b

            Wykonane prace upiększą sale lekcyjne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niesamowite wrażenia wizualne!

            p.Katarzyna Jarosz

            W dniach 11- 19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły.

            Z tej okazji uczniowie zapoznali się z życiorysem poety oraz mieli za zadanie narysować PORTRET PATRONAWszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na wielkie uznanie i pochwałę. Z każdej klasy został wybrany najładniejszy rysunek, zatem zwycięzcami zostali: 1) Oliwia Sowa 4a 2) Sofiia Kovalova 4b 3) Dawid Bujak 4c 4) Oliwier Frąk 5a 5) Dariya Ramanovich 5b 6) Kacper Matlęga 6a 7) Julia Antoniuk 6c 8) Ksawier Florek 7a 9) Kateryna Stepaniuk 7b 10) Justyna Wróblewska 7c 11) Agata Chruszcz 8a 12) Emilia Tarapata 8d 13) Monika Dopart 8e.

            p.Przybyłowicz Małgorzata

            Ogromny sukces naszych uczniów. Z wielką radością informujemy, że Anna Brzeziak KL.8A i Miłosz Piotrowski KL.8Ezostali laureatami wojewódzkiego konkursu zDolny Ślązak z  biologii. Przygotowywani do konkursu byli przez panią Katarzynę Cabanek. 

            Miłosz Piotrowski KL.8E został również finalistą konkursu z fizyki, a Marcel Dyjak KL.8D finalistą konkursu z chemii. Uczniowie Ci przygotowywani byli do konkursu przez panią Elżbietę Lenik.

            Jest to wspaniałe osiągnięcie naszych uczniów, ponieważ konkursy na wyższych etapach są bardzo trudne, wykraczające poza wymagania szkole, często zawierające zagadnienia ze szkoły średniej. Aby zostać laureatem, należało znaleźć się wśród 30 % uczniów, którzy uzyskali największą ilość punktów a w konkursach na szczeblu finałowym brało udział ponad 100 uczestników. Do grona finalistów zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 50% punktów. Ogromne gratulacje dla naszych uczniów oraz ich rodziców.

          • 6b w Krainie Czarów – projekt na podstawie „Alicji w Krainie Czarów”

          • Magicznie i kolorowo zakończyliśmy pracę z lekturą Lewisa Carolla. Uczniowie wcielili się w wybranych przez siebie bohaterów i zaprezentowali się kolegom i koleżankom w klasie. Kapelusznik, Alicja czy Biały Królik to tylko niektóre z fascynujących postaci tego niezwykłego świata. Twórczo podsumowaliśmy najważniejsze wiadomości, a przy okazji dobrze się bawiliśmy.


            p. Ewa Tomczak

          • Super postawa proekologiczna naszych uczniów.

          • Okazuje się, że świecić przykładem mogą nie tylko dorośli, ale również dzieci i młodzież. Kilkoro uczniów z naszej szkoły - Szymon Mroziuk, Wiktoria i Aleksander Kłębokowscy z 8b  należą do koła wędkarskiego. Przed sezonem teren wędkowania należy przygotować – oczyścić stanowiska wędkowania, pozbierać śmieci. W ten sposób został oczyszczony teren wokół stawów w Rusku w gminie Strzegom. Bardzo cieszy fakt, że młodzi ludzie potrafią zatroszczyć się o nasze  środowisko, a łowiąc ryby przestrzegają zasad etykiety prawdziwego wędkarza.

            p.Katarzyna Cabanek

          • OBCHODY DNIA ZIEMI

          • W tym roku obchody Dnia Ziemi były w naszej szkole nietypowe. Ze względu na daty i na charakter działań. Nie było żadnego apelu, nie robiliśmy plakatów dotyczących ochrony środowiska. Zrobiliśmy coś o wiele cenniejszego – zasadziliśmy kawałek prawdziwego lasu i zrobiliśmy las w słoiku.

            20.05.2023 odbyła się akcja sadzenia drzew. Od lat  nasza szkoła współpracuje ze Strażą Ochrony Przyrody i Nadleśnictwem Wałbrzych. Sadzimy drzewka zawsze wiosną i jesienią. Przez ostatnie 4 lata posadziliśmy łącznie ok. 1,4 ha lasu. Tym razem dostaliśmy bardzo cenne sadzonki dębu, 850 sztuk. Z naszej szkoły wzięło udział 24 uczniów z klasy 5a, 6b, 8a, 8d i 8e. Pod czujnym okiem leśniczego i pani Katarzyny Cabanek uczniowie, niektórzy z całymi rodzinami, sadzili młode drzewka na wyznaczonym i przygotowanym wcześniej terenie. Praca jest ciężka – najpierw należy wykopać kilofem lub motyką odpowiednie zagłębienie, następnie włożyć sadzonkę i odpowiednio ją osadzić i obkopać ziemią. Pani Cabanek podpytała leśniczego i okazało się, że poprzednio posadzone sadzonki wszystkie pięknie się przyjęły i rosną. Po sadzeniu drzewek uczniowie zostali zaproszeni na ognisko i kiełbaski.

            Druga część obchodów Dnia Ziemi to ogłoszony w szkole konkurs „Las w słoiku”.Uczniowie przynosili do szkoły przygotowane przez siebie żywe kompozycje roślinne. Zostały one przedstawione społeczności uczniowskiej, można było zagłosować na najładniejszy wg siebie miniaturowy las. Zostali wyłonieni zwycięzcy w plebiscycie publiczności i dodatkowo jury oceniło i wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Przy ocenie jury brało pod uwagę nie tylko estetykę wykonania, ale przede wszystkim trwałość kompozycji, odpowiedni dobór roślin.

            Nagrodzeni uczniowie dostaną nagrody, wszyscy uczestnicy oceny z biologii lub przyrody, a wykonane prace upiększą sale lekcyjne. Będzie więc korzyść dla całej społeczności uczniowskiej.

            Pomysłodawcą konkursu była pani Katarzyna Jarosz we współpracy z panią Katarzyna Cabanek.

          • Wyniki konkursu „Las w słoiku”.

          • Pomysłodawcą konkursu była pani Katarzyna Jarosz we współpracy z panią Katarzyną Cabanek. Uczniowie przynosili do szkoły przygotowane przez siebie żywe kompozycje roślinne. Zostały one przedstawione społeczności uczniowskiej, można było zagłosować na najładniejszy wg siebie miniaturowy las.

            Zostali wyłonieni zwycięzcy w plebiscycie publiczności. Oto jego wyniki:

            I miejsce Aleksander Kłębokowski 8b – 43 głosy

            II miejsce Teresa Swincicka 2a – 18 głosów

            III miejsce dwie osoby z taką samą liczbą punktów:

            Lena Kozak z 6c – 17 głosów

            Ksawery Trzos 6a – 17 głosów.

             

            Jury oceniło i wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych. Przy ocenie brało pod uwagę nie tylko estetykę wykonania, ale przede wszystkim trwałość kompozycji, odpowiedni dobór roślin.

            I miejsce – Liwia Wiącek z 7a

            II miejsce Oliwia Sowa z 4a

            III miejsce Dominik Partyka z 6a

            Wyróżnienie:

            Ludwik Włodarczyk z 6b

            Lena Kozak z 6c

            Ksawery Dudzic z 5b

             

            Nagrodzeni uczniowie dostaną nagrody, wszyscy uczestnicy oceny z biologii lub przyrody, a wykonane prace upiększą sale lekcyjne. Będzie więc korzyść dla całej społeczności uczniowskiej.

            Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy. Upiększymy naszą szkołę.

            p. Katarzyna Cabanek

          • Wycieczka ósmoklasistów do Warszawy

          • W dniach 29-31 maja br. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy uczniów klas ósmych. Podczas wyjazdu młodzież miała okazję zwiedzić wiele ciekawych obiektów oraz poznać historię naszej stolicy.

            Warszawa powitała nas piękną pogodą. Pierwszego dnia wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Trakt Królewski, Barbakan Warszawski, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Rynek Starego Miasta, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Była to świetna okazja, by poznać fascynującą historię stołecznego miasta.

            Drugiego dnia, na zaproszenie Pana Ireneusza Zyski - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej mieliśmy okazję uczestniczyć w wycieczce do Sejmu RP. Pan Poseł (absolwent naszej szkoły), oprowadzając nas po Sejmie, krótko przedstawił historię polskiego parlamentaryzmu, a także w przystępny sposób opowiedział o zasadach procesu legislacyjnego. W trakcie wizyty obejrzeliśmy m.in. makietę budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu RP oraz poznaliśmy rozmieszczenie poszczególnych instytucji na tym terenie. Wizyta w Sejmie zakończyła się obiadem w restauracji sejmowej, na który zostaliśmy zaproszeni. Następną atrakcją było zwiedzanie Stadionu Narodowego, na którym rozegrało się wiele ważnych meczów i wydarzeń sportowych. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in. szatnie reprezentacji Polski oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o tym miejscu. Późnym popołudniem spacerowaliśmy po pięknym Ogrodzie Wilanowskim otaczającym barokowy pałac króla Jana III Sobieskiego. Dzień zakończyliśmy wizytą w galerii handlowej Złote Tarasy oraz wjazdem na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Widoki były niesamowite!

            Ostatniego dnia podróży mieliśmy okazję zobaczyć Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zapoznaliśmy się z historią wielu powstańców, ich poświęceniem i walecznością. W muzeum dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie podczas wojny, ujrzeliśmy wiele obiektów z tamtych lat i dokładnie przyjrzeliśmy się historii powstania warszawskiego. Po wizycie w muzeum udaliśmy się na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. To naprawdę piękne i spokojne miejsce, w którym nauka staje się dużo przyjemniejsza. Ostatnią atrakcją były Bulwary nad Wisłą, skąd po krótkim odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną.

            Wycieczka do Warszawy była bardzo udana. Mieliśmy okazję dużo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc. Poznaliśmy miejsca, które do tej pory znane nam były tylko z telewizji czy Internetu i kto wie, czy to nie była jedyna okazja, by je zwiedzić. Pragniemy bardzo podziękować naszym szanownym nauczycielom - pani Danucie Wiśniewskiej, pani Adriannie Szarzyńskiej, pani Malwinie Antonowicz i panu Dariuszowi Dołhaniowi - za zorganizowanie tak wspaniałego wyjazdu i sprawowanie nad nami opieki podczas jego trwania. Ta wycieczka pozostanie w naszej pamięci na długo!

            Karina Górczyk 8b

          • KONKURS PLASTYCZNY dla klas 4-8 NA NAJŁADNIEJSZY LAPBOOK O FRANCJI

          • Z okazji Dnia Europejskiego nasza szkoła wylosowała i zaprezentowała państwo francuskie. W związku z tym został ogłoszony konkurs na najładniejszy i najciekawszy lapbook o Francji. Uczestnicy konkursu bardzo się postarali.  Wykonali kolorowe, estetyczne i bardzo pomysłowe  lapbooki, zawierające mnóstwo ciekawych informacji. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu szkoły dnia 9. Maja z okazji Dnia Europy i stanowiły piękną dekorację.                                                            Jury nie mogło zdecydować, który lapbook jest najładniejszy i najbardziej pomysłowy, więc ustalono, że zwycięzcami zostają 4 osoby exaequo:

            Szymon Wilczek                  klasa 5a

            Ksawery Trzos                     klasa 6a

            Iga Adamczyk                      klasa 6b

            Amelia Węgorek                  klasa 8a

             

            Pozostali uczestnicy:

            •          Emilia Domagała                4a

            •          Michał Kulpa                       4a

            •          Joanna Świerzowicz          4b

            •          Evialina Ramanovich          7c

            •          Szymon Cybulski                8a

            •          Wiktoria Kłębokowska        8b

             

            Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim biorącym udział dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace!

                                                               p. Agnieszka Ryszawy I p.Ewelina Ciepła