Tego dnia uczniowie kl. I-III wraz ze swoimi wychowawcami wzięli udział w corocznej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA pod hasłem: Nie ma śmieci - są surowce! Celami tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także miała korzyści z segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.
W tym dniu w klasach I-III obowiązywał wszystkich strój w kolorze zielonym. Odbyła się również zbiórka makulatury i surowców wtórnych. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na cele Samorządu Uczniowskiego kl.1-3 (zakup nagród, dekoracje, itp.) Akcja Sprzątanie Świata była również okazją do udziału w konkursie plastyczno-technicznym. Uczniowie klas 1, 2 i 3 wykonywali piękne prace, w których przedstawiali swoje pomysły na powtórne wykorzystanie zużytych materiałów codziennego użytku. Kl. 2-3 z różnych materiałów miały za zadanie wykonać "Ekologicznego stworka", a kl.1 kolorowały obrazki o tematyce ekologicznej.
Wszystkie prace wykonane przez klasy I-III zostały sfotografowane i ocenione przez niezależne JURY. Dziękujemy wszystkim dzieciom za dobrą zabawę i niezapomnianą lekcję. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym wspólnym apelu kl.1-3.
W tym dniu klasy 4-7 przynieśli i segregowali surowce wtórne tj. makulaturę, puszki aluminiowe, baterie, zużyte telefony komórkowe, korki i plastiki. Po segregacji uczniowie aktywnie rozwiązywali quizy ekologiczne, malowali plakaty zachęcające do ochrony środowiska i układali liryki o przyrodzie. Dzień minął w atmosferze ekologicznej.
Opiekunowie SU
Zapraszamy do galerii SPRZATANIE ŚWIATA 2017 .