• Warsztaty z drewnianymi klockami – klasa 4a

• 5 tysięcy drewnianych klocków posłużyło uczniom klasy 4a do zbudowania gigantycznego miasta. Dzięki warsztatom z klockami Linden kształciliśmy kompetencje kluczowe: kreatywność, innowacyjność, planowanie i współpracę. Pomysłów na budowle było wiele. Powstały wieżowce, stadiony, galerie, ulice, ogrody i wszystkie inne potrzebne w mieście rzeczy. Mali architekci spisali się na medal, udowadniając, że do spontanicznej zabawy wystarczą „zwykłe” drewniane klocki.

p. Ewa Tomczak

• Listy do Świętego Mikołaja

• Uczniowie klas 2B i 3A z myślą o zbliżjących się świętach Bożego Narodzenia, już wysłali swoje listy do Świętego Mikołaja i otrzymali odpowiedź. Dzieci napisały swoje listy w języku angielskim, przedstawili się, napisali krótkie informacje o sobie, swoich zaintersesowaniach. Święty Mikołaj był pod wrażeniem pieknych prac i znalazł moment, aby w tym przedświątecznym wigorze pracy wysłać dla dzieci specjalny list i plakat prosto z Bieguna Północnego! Teraz dzieci z pewnością będą niecierpliwie czekać na jego wizytę w swoich domach.

p. Anna Księżarczyk

• Warsztaty fizyczne w klasach pierwszych

• Dnia 2 grudnia 2022r. w klasach pierwszych odbyły się warsztaty fizyczne - MALI NAUKOWCYDzieci przyglądały się temu jak w prosty sposób można zrobić wulkan. Następnie same mogły spróbować go wykonać. Innym ciekawym zadaniem było wykonanie eksperymentu na dużych tackach. Każda para dostała waciki oraz barwniki. Dzięki zabawie dzieci łączyły kolory i obserwowały zmiany barw. Zabawy było bardzo dużo i uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni.

Paulina Chmielewska

• Dzień Pluszowego Misia w klasach 1-3

• Dnia 25 listopada klasy 1-3 spotkały sie w auli szkolnej, aby wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli poznać historię tego dnia na podstawie zaprezentowanej bajki edukacyjnej. Następnie każda klasa miała za zadanie rozwiązanie zagadki odnoszącej się do misiów pojawiających się w bajkach animowanych. Każda klasa poradziła sobie z zadaniem wspaniale. Na ręce przedstawiciela klasy powędrowała w nagrodę klasowy miś. Na zakończenie wszystkie klasy zaśpiewał wspólnie poznaną piosenkę o misiu.

p.Paulina Chmielewska

• PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Do egzaminu ósmoklasisty pozostało jeszcze kilka miesięcy. Warto ten czas wykorzystać właściwie, na powtórki i szlifowanie tego, z czym mamy największy kłopot. Dlatego sprawdzamy w jakim miejscu jesteśmy dziś.

Próbny egzamin ósmoklasisty "edycja jesienna" rozpoczął się 29 listopada testem z języka polskiego. Następnie w dniu 30 listopada zmagaliśmy się z królową nauk matematyką, a zakończylismy 1 grudnia pisząc test językowy. W ciągu tych kolejnych dni sprawdzaliśmy nie tylko swoją wiedzę i umiejętności z przedmiotów,  ale też „logistykę” - jak poprawnie zakodować arkusz i jak rozplanować pracę, aby się zmieścić w regulaminowym czasie.

Kochani ósmoklasiści, trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

• W BAJKOWYM ŚWIECIE

• Dnia 16 listopada 2022r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świebodzicach na przedstawienie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie mogli obejrzeć piękny spektakl w wykonaniu uczniów klasy 3. W przestawieniu wzięły udział bajkowe postacie, które opowiadały o sobie i swoich zainteresowaniach. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenki znane przez wszystkie dzieci. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Paulina Chmielewska

• Utalentowana Amelia

• Z dumą prezentujemy naszą utalentowaną uczennicę Amelię Orfin z klasy 5b, która zdobyła II miejsce w konkursie literacko-plastycznym pt. Młodzi twórcy, nowe ścieżki - w kręgu fantasy” zorganizowanym przez Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach.

Opowiadanie Amelii będzie można przeczytać w najbliższym numerze naszej gazetki szkolnej. Zapraszamy do lektury.

p. Ewa Tomczak

• Z wizytą w teatrze na przedstawieniu „Ania z Zielonego Wzgórza”

• Wtorkowe przedpołudnie 22 listopada uczniowie z klasy 4-6 wraz z opiekunami spędzili w Teatrze Lalek i Aktora w Wałbrzychu na przedstawieniu „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wyjazd został przygotowany przez zespół polonistów -  p. Ewę Tomczak oraz p. Dariusza Dołhania pod kierownictwem p. Ady Talarskiej.

Losy wesołej i pełnej pomysłów dziewczynki wzruszały pokolenia, a jej determinacja i siła stawała się wzorem do naśladowania. Te uczucia i postawy chcemy przekazywać naszym uczniom. Spektakl bardzo się podobał. Wiele emocji wzbudzała też sama gra aktorska i rozpoznawanie znanych już wcześniej aktorów  w nowych rolach. Teatr jest nam bliski i na pewno będziemy tam wracać.

p.Ewa Tomczak

• Rozstrzygnięcie konkursu na „ Najładniejszy różaniec ’’

• W październiku, miesiącu w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej, został ogłoszony konkurs na „Najładniejszy różaniec”. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie  wyobraźni i pomysłowości oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi. Uczniowie mieli za zadanie wykonać z dowolnych materiałów różaniec. Ocenie podlegała pomysłowość w doborze materiałów, z jakich wykonano różaniec, estetyka i zgodność z oryginałem.

Komisja w składzie: pani dyrektor Jolanta Styrna-Grossmanpani dyrektor Marzena Gościk, pani Adrianna Szarzyńska, pani Małgorzata Bednarz, pani Paulina Chmielewska wyłoniła następujących zwycięzców:

Miejsce I – Małgorzata Bylicka kl. Ic

Miejsce II – Zuzanna Wawrzyniak kl. Ia

Miejsce III – Mikołaj Wojciechowski kl. Ia

Miejsce III – Igor Tobiasz kl. Ib

Gratulujemy zwycięzcom !!!

p. Grażyna Gorska-Kubas

• JESTEŚMY ŻYCZLIWI DLA SIEBIE

• 21 listopada obchodziliśmy "Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień i Uśmiechu". Ten jesieny, poniedziałkowy poranek pełen był radości i zagwarantował kilka nowych, miłych wspomnień szkolnych lat, w klasach pierwszych.

p.Klaudia Kargol