• NASZE TALENTY NA DNIACH ŚWIEBODZIC

• Dnia 17 września 2022 r. podczas uroczystości Dni Świebodzic uczennice naszej szkoły: Nadia Sorbian z klasy 5c i Lena Kozak z klasy 6c zaprezentowały swoje talenty. Nadia wraz z partnerką taneczną pokazała hip – hopowe show, natomiast Lena Kozak zagrała na keyboardzie kilka utworów muzycznych, m.in.: „Dla Elizy” Beethovena. Występy artystyczne „trójeczkowych” talentów wspierała również gorącymi oklaskami z widowni pani Dyrektor naszej szkoły. Pięknie dziękujemy za niesamowite wrażenia artystyczne naszych uzdolnionych uczennic i życzymy dalszych sukcesów!

p.Katarzyna Jarosz

• Dzień Kropki w 4a!

• Każdy ma w sobie talent -  moc, której nie ma nikt inny. Dzień Kropki jest świętem kreatywności, wiary w to, że każdy może odnieść sukces tylko trzeba wykonać ten pierwszy krok – postawić choćby kropkę.  Dzieciaki z 4a  wraz z wychowawczynią p. Ewą Tomczak, działając indywidualnie, ale i wspierając się w grupie,  w radosnej atmosferze – stworzyli piękne, kolorowe prace.

p.Ewa Tomczak

• Hello School!

• Pierwsze zajęcia z języka angielskiego w klasach 4C, 6B i 6C. Uczniowie mieli za zadanie wykonać własne    Lapbooki, w których mogli zaprezentować różnego rodzaju informacje na swój temat.

Dziękuję za piękne i staranne prace! :)

p. Anna Księżarczyk

• NARODOWE CZYTANIE

• 3 września uczniowie naszej szkoły wraz z panią Ewą Tomczak wzięli udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. W tym roku czytane były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę ich publikacji.   Nasza reprezentacja zaprezentowała balladę „Lilije”.

• POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

• Z okazji powitania NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

życzymy wszystkim uczniom owocnej pracy, zapału do nauki, samych szóstek, wzajemnej życzliwości, zaufania, satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz dużo radości!

POWODZENIA!

• Nowy rok szkolny 2022/2023

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 roku (czwartek) o godz.9.00 w duzej sali gimnastycznej.

Przydział sal w tym dniu wygląda następująco:

6 – A. Ryszawy  - 8e
            5 – D. Dołhań – 8b
            14 – E. Tomczak – 4a
            15 – M. Wołoch – 5b
            24 – M. Przybyłowicz – 5c
            25 – M. Morawska – Boczanowska – 7a
            26 – E. Bartnikowska – 4b
            27 – K. Grolewska – 7b
            31 – A Talarska – 6c
            32 – M. Bednarz – 7c
            34 – K. Cabanek – 5a
            35 – A. Szarzyńska - 8d
            36 – M. Antonowicz – 8a
            38 – P. Farej – 6b
            39 – A. Księżarczyk – 4c
            40 – K. Jarosz – 6a
            Prosimy o punktulane przybycie, a uczniow o stroj galowy.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbedzie sie według następujacego HARMONOGRAMU:

KLASY 1-3 godz. 8.30

KLASY 7-8 godz. 10.00

KLASY 4-6 godz. 11.30

Miejsce zakończenia: DUŻA SALA GIMNASTYCZNA

• Stypendia za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne

• Burmistrz Miasta Świebodzice informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Świebodzice za rok szkolny 2021/2022.

Podstawa prawna:

Uchwała Nr XXX/205/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów oraz Uchwała Nr XXXIII/228/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 20 października 2020 r. zmieniająca uchwałę w sprawie  ustalenia zasad    i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów pobierających naukę na terenie Gminy Świebodzice.

Szczegółowe warunki przyznawania stypendiów za wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe lub artystyczne dla uczniów pobierających naukę w szkołach na ternie Gminy Świebodzice zawarte są w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XXX/205/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów  w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania stypendiów dla uzdolnionych uczniów.

Termin składania wniosków:

1. Wnioski o stypendium za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne za rok szkolny 2021/2022 należy składać w terminie do 11 lipca 2022 r. w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach  w Wydziale Edukacji i Spraw Społecznych ul. Żeromskiego 27 , I piętro, pokój  nr 10,  w godz. od 7:30 do 15:30 lub Biuro Podawcze, ul. Żeromskiego 27.
            2. Do wniosku należy dołączyć kserokopie dokumentów potwierdzających zdobyte osiągnięcia, które winny być potwierdzone za zgodność z oryginałem.
            3. Wnioski niekompletne i złożone po terminie nie będą rozpatrywane.Wzór wniosku do pobrania:​​​​​​​Wniosek_o_stypendium.pdf

Informacji i wyjaśnień w sprawie stypendium udziela pracownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, ul. Żeromskiego 27 pok. nr 10  tel. 74 6669512.

• Bookcrossing – uwolnij książkę!

• Dzisiaj zaprosiliśmy naszych uczniów do Pokoju Niezapomnianych Książek. Akcja, której celem jest propagowanie czytelnictwa, połączyła miłośników literatury bez względu na wiek. Przeżyliśmy wspólnie radosne chwile z książką. Niektórzy przystąpili do czytania natychmiast. Tak wyposażeni możemy rozpocząć wakacje!

Kolejne spotkania z bookcrossingiem zapowiadamy już na nowy rok szkolny.

p. Ewa Tomczak