• ZAPISY NA ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ

          • Szanowni Rodzice!

            Ruszają zapisy na  świetlicę szkolną w nowym roku szkolnym 2022/2023

            Zainteresowanych rodziców prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej na adres szkoły

            sp_3swiebodzice@interia.pl do dnia 30.06.2022 roku

            Nasza świetlica jest czynna w godz. 6.45–16.00 w dni, w których odbywają się zajęcia dydaktyczno- wychowawcze. Kwalifikowania i przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje się wyłącznie na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców lub prawnych opiekunów dziecka na karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy.

            Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci rodziców pracujących.

            Karta zgłoszenia do pobrania: Karta_zapisu_dziecka_na_swietlice_szkolna_2022-2023.docx

          • Pielgrzymka dziękczynna do Krzeszowa

          • Dnia 11 czerwca 2022r. uczniowie klas III-V udali się na pielgrzymkę dziękczynną za dar Komunii Św. pod opieką p. Agnieszki Kiryczuk, p. Agnieszki Pelc, p. Grażyny Gorskiej-Kubas oraz ks. proboszcza Józefa Siemasza. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, wraz z Bazyliką Mniejszą Wniebowzięcia NMP, kościół św. Józefa oraz Mauzoleum Piastów Świdnicko-Jaworskich.  Najcenniejszym skarbem Europejskiej Perły Baroku jest Ikona Matki Bożej Łaskawej, słynąca z wielu łask, pochodząca z XIII wieku koronowana przez Jana Pawła II w 1997r. Pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. w ich intencji. Był czas na wspólny posiłek, zabawę, śpiew, konkursy oraz na pamiątki.

            p.Grażyna Gorska-Kubas

          • NAJLEPSI W POLSCE!!!

          • Z ogromną radością i dumę pragnę poinformować, że drużyna z naszej szkoły w składzie: Zofia Ślusarczyk 8b, Julia Trólka 8d, Miłosz Piotrowski 7e zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim etapie konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”Konkurs odbył się w Kobylnicy pod Poznaniem 7.06.2022. Była to już XXI edycja tego konkursu. Za naszymi uczniami długa droga do sukcesu.Najpierw eliminacje szkolne, potem gminne, parkowe i zwycięstwo w etapie wojewódzkim. To dzięki niemu nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, w którym w tym roku szkolnym wzięło udział 13 drużyn z całej Polski. Ilość wiedzy, jaką musieli opanować nasi uczniowie była ogromna – wiedza ogólna z biologii, geografii, wiedza o parkach krajobrazowych – najpierw 12 z Dolnego Śląska, potem 16 wybranych z Polski. Do tego umiejętność rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt chronionych, oraz roślin pospolitych. 

            KONKURS OGÓLNOPOLSKI przebiegał w kilku etapach. Najpierw uczniowie indywidualnie pisali test z wiedzy ogólnej i parkowej. Następnie wspólnie rozpoznawali 30 wybranych gatunków. Końcowym etapem była gra terenowa, w której uczniowie musieli na czas rozwiązywać zadania dotyczące topografii lasu, problemów ochrony środowiska, rozpoznawania gatunków. Czas oczekiwania na wyniki był bardzo stresujący. Drużyny wyczytywane były od ostatniego miejsca. Kiedy zorientowaliśmy się, że nasi uczniowie są na podium, radość była przeogromna, ale pełnia szczęścia nastała, gdy zaproszono nas, by wręczyć naszym uczniom nagrody za zajęcie pierwszego miejsca. Uczniowie oprócz punktów rekrutacyjnych, otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe – namioty, plecaki. Dodatkową atrakcją był sam pobyt czterodniowy w ładnym hotelu w Kobylnicy i wycieczki w środę i czwartek. Za uczniami bardzo pracowity czas…. Teraz mogą spokojnie odpocząć i być z siebie bardzo dumni. W sumie w całej Polsce w konkursie wzięło udział ponad 6000 uczniów, a nasi okazali się najlepsi :) Jesteśmy z nich bardzo dumni:)

            Katarzyna Cabanek, Piotr Farej

          • "TEATR POD MARZENIAMI" Z MAŁYM KSIĘCIEM

          • " Dobrze widzi się tylko sercem najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

            10 czerwca 2022 roku zespół pani Agnieszki Kiryczuk Teatr pod Marzenami wystawił spektakl " Mały Książę " .

          • Finał kampanii #Stop Hejt

          • Hejt jest zjawiskiem społecznym wynikającym z deprecjacji, chęci dominacji lub wręcz nienawiści do osoby czy grupy osób. Celem projektu „STOP HEJT” jest realizacja zadań mających przeciwdziałać hejtowi w Internecie poprzez uświadamianie groźnych skutków wynikających z tego zjawiska, jakimi są m.in. psychiczne poranienia, wyalienowanie ze społeczeństwa, a także, nierzadko próby samobójcze. Głównym celem podejmowanych działań jest uświadomienie ludzi młodych i tych, którzy z młodzieżą pracują, o groźnych skutkach fali hejtu w Internecie. Dnia 8 czerwca 2022 r. w Świebodzicach odbył się finał tej kampanii społecznej , w której brali udział również reprezentanci naszej szkoły. Uczniowie klasy 7a: Szymon Cybulski, Natalia Krzywania, Zofia Kacprzak, Anna Brzeziak i Emilia Jarosz – Olendzka przygotowali montaż słowno – muzyczny wraz z inscenizacją pod opieką i kierunkiem Dyrekcji szkoły oraz p. K. Jarosz. Na tym jednak działania nasze się nie kończą! Będziemy w dalszym ciągu edukować i zarażać dobrem !

            STOP HEJT ! 

            p.Katarzyna Jarosz

          • Miejskie Igrzyska Sportowe - Fotorelacja

          • KLASY 1 -3

            Dnia 2 czerwca 2022 roku odbyły się VII Małe Igrzyska Sportowe klas I – III, których nasza szkoła, we współpracy z Urzędem Miejskim oraz OSiR Świebodzice, była organizatorem
            W igrzyskach wzięli udział uczniowie:
            - Szkoły Podstawowej nr 3
            - Szkoły Podstawowej nr 1
            - Szkoły Podstawowej nr 2
            - Szkoły Podstawowej nr 4
            - Szkoły Podstawowej Integracyjnej.

            Uroczystość rozpoczęła się przemarszem zawodników szkół. Po odśpiewaniu hymnu narodowego na maszt wciągnięto flagę Polski. Przedstawiciele zawodników poszczególnych szkół złożyli raport o gotowości do sportowej rywalizacji zastępcy dyrektora SP3. Zastępca dyrektora SP3 zgłosiła gotowość społeczności szkolnej do igrzysk burmistrzowi miasta panu Pawłowi Ozdze, który życzył wszystkim dobrej zabawy podczas sportowej rywalizacji.
            Uczniowie startowali w następujących konkurencjach:
            - kl. 1 – bieg 40m, bieg 80m, skok w dal, rzut piłeczką palantową
            - kl. 2 – bieg 50m, bieg 100m, skok w dal, rzut piłeczką palantową
            - kl. 3 – bieg 60m, bieg 120m, skok w dal, rzut piłeczką palantową
            Sportowej rywalizacji towarzyszyła świetna zabawa i wspaniali kibice, którzy zagrzewali swoich reprezentantów do wytężonego wysiłku. Rywalizacja była zacięta. Warto nadmienić, że wszyscy uczestnicy brali udział w igrzyskach po raz pierwszy, ponieważ odbyły się one po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Nad prawidłowym przebiegiem igrzysk czuwali nauczyciele wychowania fizycznego SP3 i SP2 oraz prowadząca pani Klaudia Kargol. O bezpieczeństwo kibiców dbali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, a zawodników służby medyczne. Każdy uczestnik otrzymał smycz VII Małych Igrzysk Sportowych oraz bidon od OSiR Świebodzice. Na zakończenie imprezy wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowy puchar VII Małych Igrzysk Sportowych klas I – III. Humory i pogoda dopisała, mimo porannego letniego deszczu.

            p. Marzena Gościk

            KLASY 4- 8

          • NASZE "SIATKOWE ZŁOTKA" :)

          •  Miło nam poinformować, iż w Mistrzostwach Świebodzic Szkół Podstawowych w siatkowce klas 7 i 8 nasi chłopcy zajęli 1 miejsce na 4 drużyny i nasze dziewczyny również zajęły 1 miejsce na 3 drużyny. Cieszymy się bardzo i gratulujemy!!!

          • DBI 2022 - „Działajmy Razem!” Podsumowanie akcji.

          • Jesteśmy bezpieczni w Sieci. 

            Nasza szkoła na bieżąco realizuje zadania związane z bezpieczeństwem w Internecie. W tym roku po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu 2022: Działajmy razem!”

            Nauczyciele informatyki przygotowali dla uczniów prezentacje i filmy edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa w Internecie. W klasach II-VIII odbyły się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem TIK. Na zajęciach nauczyciele korzystają z licznych platform edukacyjnych. Dzieci z klas młodszych obejrzały prace wykonane przez uczniów klas starszych, prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów klasy VIII i poznały bezpieczne i przyjazne strony www.: necio.pl, sieciaki.pl, puchatek.pl, misie.com.pl, matematykadladzieci.pl, silentteacher.toxicode.fr/ dla starszych użytkowników i inne. Uczniowie klas starszych na wielu lekcjach systematycznie korzystają z zasobów Internetu, więc zaplanowane w akcji zajęcia nie były dla nich zaskoczeniem.

            W klasach młodszych I-III realizowano tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu prowadząc pogadanki z wychowawcą oraz podczas zajęć z informatyki. Uczniowie rozmawiali ze swoimi nauczycielami na temat bezpiecznego korzystania z sieci, poznały podstawowe zagrożenia, które mogą napotkać w sieci oraz sposoby radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Wspólnie oglądnięto kreskówki "OWCE W SIECI" i "PLIK i FOLDER".

            W klasach 4-8 na zajęciach informatycznych również realizowano tematykę DBI. Uczniowie rozmawiali ze swoimi nauczycielami na temat bezpiecznego korzystania z sieci, poznały podstawowe zagrożenia, które mogą napotkać w sieci oraz sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach. Uczniowie wykonywali interesujące zadania – komiksy, plakaty informacyjne oraz rysunki związane z bezpiecznym korzystaniem z Internetu, wspólnie sformułowali: Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

            Uczniowie najstarszych klas, by zostać Asem Internetu zagrali w grę - Interlandia. To gra przygodowa, dzięki której poznawanie zasad bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego udziału w internetowej społeczności to interaktywna zabawa. W trakcie gry uczestnicy zmagają się z hakerami, wyłudzaczami danych, niedyskretnymi udostępniaczami i hejterami. W ten sposób uczą się, jak sobie z nimi radzić w realnym świecie. Każdy gracz pobierał na końcu certyfikat ukończenia kolejnego etapu w krainach: WIEŻA SKARBÓW, KRÓLESTWO ŻYCZLIWOŚCI, GÓRA UWAŻNOŚCI i RZEKA RZECZYWISTOŚCI.

            Adrianna Szarzyńska

             

          • Warsztaty z fizyki

          • 27 maja 2022r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach z fizyki prowadzonych przez Panią doc. dr inż. Annę Hajdusianek z Politechniki Wrocławskiej.

            Tematem warsztatów był prąd elektryczny. Uczniowie budowali obwody elektryczne składające się z różnych elementów: żaróweczek, brzęczyków, silniczków. Mierzyli napięcie i natężenie prądu w obwodzie oraz opór elektryczny różnych oporników miernikami cyfrowymi. Dowiedzieli się, jak łączyć oporniki szeregowo i równolegle. Sprawdzali prawo Ohma oraz przedstawiali wyniki pomiarów w tabeli i na wykresie.

            Pani doktor wyjaśniła uczniom, jak powinni zachowywać się w czasie burzy i jak należy postępować, aby uniknąć porażenia prądem. Chociaż część zajęć nie była taka łatwa, zwłaszcza ta teoretyczna, to część praktyczna wszystkim się podobała. Liczymy na dalszą współpracę z Politechniką Wrocławską.

            p.Elżbieta Lenik