• W BAJKOWYM ŚWIECIE

Dnia 16 listopada 2022r. uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Świebodzicach na przedstawienie z okazji Dnia Postaci z Bajek. Uczniowie mogli obejrzeć piękny spektakl w wykonaniu uczniów klasy 3. W przestawieniu wzięły udział bajkowe postacie, które opowiadały o sobie i swoich zainteresowaniach. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenki znane przez wszystkie dzieci. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• Utalentowana Amelia

Z dumą prezentujemy naszą utalentowaną uczennicę Amelię Orfin z klasy 5b, która zdobyła II miejsce w konkursie literacko-plastycznym pt. Młodzi twórcy, nowe ścieżki - w kręgu fantasy” zorganizowanym przez Oddział Dziecięcy MBP w Świebodzicach.

Opowiadanie Amelii będzie można przeczytać w najbliższym numerze naszej gazetki szkolnej. Zapraszamy do lektury.

• Rozstrzygnięcie konkursu na „ Najładniejszy różaniec ’’

W październiku, miesiącu w szczególny sposób poświęconym modlitwie różańcowej, został ogłoszony konkurs na „Najładniejszy różaniec”. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi. Uczniowie mieli za zadanie wykonać z dowolnych materiałów różaniec. Ocenie podlegała pomysłowość w doborze materiałów, z jakich wykonano różaniec, estetyka i zgodność z oryginałem.

• SPOTKANIE Z RODZICAMI - „Chcę zdrowo i bezpiecznie żyć”

17 listopada odbyło się spotkanie i prelekcja dla rodziców uczniów klas 7 i 8 prowadzona przez p. Krzysztofa Matusiaka - terapeutę uzależnień. Podkreslał w swej prelekcji jak ogromną rolę odgrywają rodzice, ich miłośc, zainteresowanie, a których czasem postępowanie może stanowić czynnik ryzyka sięgania przez nastolatki po substancje psychoaktywne albo działać jako czynnik chroniący przed zachowaniami ryzykownymi dla zdrowia. Dlatego też współpraca szkoły z rodzicami jest niezbędnym elementem skutecznego zapobiegania zachowaniom problemowym wśród młodzieży. Zajęcia z uczniami i rodzicami prowadzone były w ramach programu dotyczącego PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE GMINY SWIEBODZICE.

• MALI PATRIOCI Z KLASY 1B

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole najważniejsze polskie święto narodowe- Święto Odzyskania Niepodległości. Dzień ten uczciła również klasa 1b.

Uczniowie wcielili się w piratów poszukujących symboli i skarbów Polski, tworzyli własne zakładki do książek i flagi państwowe. Poznali historię powstania uroczystości i porozmawiali o tym co mogą robić, aby codziennie być MAŁYM PATRIOTĄ.

• Warsztaty plastyczne

8 listopada 2022r. w ramach projektu "Zdrowe Świebodzice" odbyły się warsztaty plastyczne z p. Teresą Anniuk-Gulak. Uczniowie z klas 5 - tych i 6 - tych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach mogli poznać niesamowitą technikę malowania balonem! Wszystkim wyszły niesamowite prace. Motywem przewodnim zajęć było hasło " Żyj kolorowo ", bo warto jest widzieć świat w kolorowych barwach i rozwijać artystyczne pasje pod okiem niesamowitych artystów. Dziękujemy p. Majce Wołoch za zaangażowanie i pomoc.

• Zajęcia w leśniczówce

Wtorek, 08 listopada, spędziliśmy w leśniczówce w Krzeszowie. Braliśmy udział w warsztatach o lesie i jego mieszkańcach. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy. Spacerowaliśmy po lesie i podziwialiśmy piękną, ciepłą, złotą jesień. Uczniowie klasy 2b z wychowawcą.

p.Monika Wróbel

• Lapbook na lekcji historii

Świebodzice – moja mała Ojczyzna. Taki temat realizowali uczniowie klasy 4a na lekcji historii. Znajomość zabytków, historii, legend i wielu ciekawostek czwartoklasiści umieścili w lapbooku. Prace są tak różne jaki ich wykonawcy: od wielkoformatowych po nieco mniejsze. Lapbook to bardzo pojemna i wspierająca kreatywność forma i takie też są prace uczniów. Wystawa do obejrzenia na I piętrze przy sali nr 14.

• Festyn „Serduszko dla Antosia”

UWAGA ! UWAGA !
            Śpieszymy poinformować, że sobotni Festyn „Serduszko dla Antosia” przyniósł
            nam niebagatelną kwotę

21 981,10 zł !!!

Dziękujemy wszystkim z całego serca, bez WAS nie byłoby to możliwe !!!
            Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie SP nr 3 w Świebodzicach
            Miasto Świebodzice
            Pierogarnia u Ziny Świebodzice
            Motocykliści:
            Idalia Orzechowska
            Edyta Kwapisz
            Tomasz Łatyszonek
            Mirosław Stelmaszczuk
            Krzysztof Tadla
            Tomasz Hałuszka
            Andrzej Korkuś
            Daniel Mielnik
            Daniel Boczanowski
            Anna Boczanowska
            Właściciele aut – Mustang
            Dmuchaniec
            Właściciel tir
            Górska Roma
            I wiele innych osób, którzy zaangażowali się całym sercem dla Antosia!

• BIJEMY REKORD DLA ANTOSIA!!!

Piątkowa akcja, którą zorganizowano na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach, udowodniła, że wszystko jest możliwe. 1980 osób w czerwonych czapkach, pod okiem członków Biura Rekordów, uformowało kształt serca i tym samym pobiło rekord Polski, który od 2019 roku należał do mieszkańców Pucka. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że padnie również rekord zbiórki i kwota potrzebna na zabieg szybko zasili konto chłopca

• „Zdrowe Świebodzice”

21 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Miejski Dom Kultury w Świebodzicach aby wziąć udział w warsztatach muzycznych w ramach projektu „Zdrowe Świebodzice”. Celem warsztatów było rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyobraźni dźwiękowej, a przede wszystkim przełamanie stresu i wiara we własne siły.

• INFORMACJE DLA PRZYSZŁYCH KLAS 1

REKRUTACJA - KLIKNIJ!!!