Koło teatralne

KOŁA TEATRALNEGO

OPIEKUN KOŁA
mgr Agnieszka Kiryczuk  nauczyciel  języka polskiego i historii

Głównym celem zajęć teatralnych jest profilaktyka mająca na celu przeciwdziałanie agresji, budowanie i rozwijanie właściwych relacji międzyludzkich, integracja grupy, rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w zespole, umiejętność rozwiązywania problemów w twórczy sposób, przyswajanie negocjacyjnego rozwiązywania konfliktów i problemów społecznych związanych z uzależnieniami i innymi problemami cywilizacyjnymi.
    W zakresie wiedzy o teatrze, głównym celem zajęć jest zdobycie ogólnych wiadomości i rozumienie pojęć związanych z działalnością teatru. Założeniem zajęć jest także rozwijanie osobowości ucznia, wspieranie jego rozwoju oraz kształtowanie wrażliwości, wyobraźni i poczucia estetyki. Sposoby realizacji zamierzonych celów opierają się przede wszystkim na działaniu twórczym, to znaczy przygotowaniu spektakli, kostiumów, praca nad scenografią, doborze materiałów muzycznych i rekwizytów.
    Działalność koła teatralnego cieszy się wielkim zainteresowaniem, dzieci chętnie przychodzą na zajęcia, w których realizują swoje twórcze zdolności.    Podejmowanie działań twórczych rozwija, stwarza możliwość zaistnienia w środowisku w sensie pozytywnym, daje nadzieję na lepszy świat, uczy pracy w grupie, tolerancji i właściwych zachowań społecznych.

Program koła

Uczestnicy: