• PROGRAM - AKADEMIA TRÓJECZKI

„Akademia Trójeczki” to program skierowany do dzieci pięcio- i sześcioletnich uczęszczających do zerówek. W ramach cyklicznych zajęć, dzieci mają możliwość udziału w zabawach tematycznych, organizowanych na terenie szkoły. Koncepcja programu opiera się na chęci przybliżenia dzieciom środowiska szkolnego i zapoznania ich z charakterem zajęć szkolnych. Mając na uwadze eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem nauki, nauczyciele prowadzący zajęcia systematycznie wprowadzają dzieci w szkolną atmosferę, odkrywają przed nimi kolejne tajniki szkolnego życia. „Akademia Trójeczki” zapraszał dzieci na sobotnie zajęcia, które odbywają się co 2 tygodnie. W czasie półtoragodzinnych spotkań, prowadzonych przez nauczycieli i pomagających im uczniów klas IV - VI., sześciolatki i pięciolatki mają możliwość dobrego poznania szkoły, przygotowania się do nauki w niej oraz pokonania lęku przed zbliżającym się pierwszym dzwonkiem.

Na dzieci, oprócz dobrej zabawy, czeka zawsze słodki poczęstunek, soczki i owoce.

Zajęcia prowadzone są już piąty rok i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i dobrą opinią rodziców.

Cele programu:

1. Wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka.

2. Zapoznanie dziecka ze środowiskiem szkolnym.

3. Eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem nauki.

4. Nawiązanie przez dziecko nowych znajomości.

5. Poznanie przez dziecko nauczycieli uczących w szkole.

6. Zapoznanie dziecka z charakterem zajęć szkolnych.

15.02.2015 13:35 | więcej »
  • SPOTKANIE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
    AKADEMIA  TRÓJECZKI
    W sobotę 10 stycznia 2015 roku gościliśmy w bibliotece przyszłych uczniów naszej szkoły. Wzięli oni udział w zajęciach   pt.,,Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem".  Odbyły się one w ramach funkcjonującej już od kilku lat w naszej szkole Akademii Trójeczki. W tym dniu zajęcia prowadziły panie: Ewa Tadeuszak, Anna Sędziak, Małgorzata Adamska i Joanna Bobowska.
          Dzieci bawiły się z ulubionym misiem - Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu. Najpierw dzieciaki poznały krótką historię dotyczącą misia, a następnie rozwiązywały zagadki o tym przesympatycznym zwierzaku. Były zgadywanki i rymowanki, zabawa pod hasłem "zgadnij kto to powiedział?" oraz rozpoznawanie postaci na podstawie ilustracji, kolorowanki. Potem maluchy zapoznały się z książkami o Kubusiu dostępnymi w bibliotece  i wysłuchały jednej z jego przygód   pt. ,,Urodziny u misia". Aby się trochę rozruszać, wzięły udział w zabawie ruchowej. Największą radość sprawiły im gry  i zabawy ruchowe z wykorzystaniem kolorowej chusty tzw. Klanza. Nie zabrakło również niespodzianek,
    Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki, soczki i baloniki z logiem biblioteki. W tym dniu miały również możliwość zapisania się do biblioteki.  Wiele z nich wypożyczyło sobie nowe książki do czytania w domu.
    13.02.2015 19:16 | więcej »
  • Zabawy twórcze dla przedszkolaków

W grudniu odbyły się zajęcia plastyczne z cyklu Akademia Trójeczki, na których przyszli uczniowie rozwiali swoje plastyczne zainteresowania oraz inwencje twórczą przygotowując piękne ozdoby świąteczne na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zajęcia prowadziły – Katarzyna Wutte i Katarzyna Jarosz.

K.Wutte

14.01.2015 18:10 | więcej »
  • W naszej szkole jest wesoło!
    15 listopada 2014r. w sobotni poranek przedszkolaki po raz kolejny bawiły się w naszej szkole. Panie Anna Nowak i Edyta Kleszcz z pomocą uczniów kl. VI B zorganizowały dla dzieci zabawy i zajęcia manualne. Mali goście wykonali pracę wytwórczą z kolorowego papieru, a międzyczasie bawili się przy muzyce. Aby urozmaicić zajęcia rozwijały się edukacyjnie przy tablicy multimedialnej z misiem.
    Serdeczne podziękowania dla uczniów: Natalia Frączkiewicz, Zuzanna Korczakowska, Zuzanna Gęglawa, Weronika Graczyk, Aleksandra Witczak, Monika Wojciechowska, Angelina Schneider, Dominika Lewińska, Agata Barna, Justyna Barwikowska,  Krzysztof Ostrowski, Michał Idzior, Dawid Filipiszyn, Oktawian Górniak.
    Dziękujemy za pomoc przy młodszych kolegach i koleżankach oraz wspólną zabawę.

p.Anna Nowak

13.02.2015 19:17 | więcej »
  • Akademia Trójeczki
    ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
        Rozpoczęły się już cykliczne spotkania dla 6 - latków, zorganizowane przez naszą szkołę. W programie uczestniczą dzieci z Przedszkola Niezapominajka.
        W ramach zajęć, które odbywają się w ustalonych terminach -  sobotę, dzieci biorą udział w zabawach tematycznych. Są to między innymi: zajęcia sportowe, logopedyczne, komputerowe, muzyczne, plastyczne, teatralne, itp. Organizatorzy pragną, by dzieci lepiej poznały środowisko szkolne, zapoznały się z charakterem zajęć szkolnych, znalazły nowe zainteresowania i pasje. Wszystko po to, by wyeliminować stres związany z rozpoczęciem nauki w pierwszej klasie.

14.10.2014 14:32 | więcej »
  • Sport to zdrowie
    11 października 2014 roku odbyły się zajęcia sportowe z cyklu Akademia Trójeczki. Przedszkolaki mogli poznać nowych kolegów i koleżanki przy wspólnych zabawach w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Przygotowane konkurencje miały charakter zabaw sportowych, a na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego, napój i dyplom wraz z naklejkami - Małego Mistrza. Zajęcia porowadzili - pani Agnieszka Kiryczuk i pan Bogusław Stankiewicz  z pomocą uczniów klasy V b .
    14.10.2014 14:33 | więcej »