• Z zajęć Klubu Młodego Odkrywcy

W naszej szkole działa Klub Młodego Odkrywcy. Uczestniczą w nim uczniowie z klas siódmych i ósmych. Na zajęciach uczniowie samodzielnie wykonują różne eksperymenty z zakresu chemii, fizyki i biologii. Oprócz dobrej zabawy jest okazja nauczyć się czegoś nowego. Każde zajęcia są trochę inne, więc nie ma czasu na nudę. Poniżej kilka migawek z zajęć klubowych.

• Kreatywna klasa 7e

Na zakończenie omawiania „Małego Księcia” Antoine de Saint Exupery klasa 7e zaprojektowała piękne koszulki z grafikami i cytatami z lektury. Uczniowie pracowali z uśmiechem i ogromnym zaangażowaniem. Koszulki na razie zdobią salę lekcyjną, ale niebawem powędrują do swoich właścicieli. Takie lekcje na długo pozostają w naszej pamięci.

• DZIAŁANIA KOŁA TEATRALNEGO

Zajęcia koła teatralnego - warsztaty i próby trwają. Czekamy na możliwość wystawienia spektaklu. Teatr rozwija NAS intelektualnie, wzbogacając NASZ świat nowymi treściami, poszerza słownictwo, rozwija logiczne myślenie, kształci pamięć i uwagę, eliminuje nieśmiałość i lęk. Jest punktem wyjścia do uaktywnienia wszelkich sfer psychicznych. Wszystkim życzymy zdrowia, pogody ducha i szybkiego powrotu.

• INFORMACJA O SZCZEPIENIU DZIECI

Szanowni Państwo,

w załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych.

• Konkurs "STOP HEJT"

DRODZY UCZNIOWIE

Czy zdarzyło się, że ktoś

• komentował Twoje wypowiedzi na forum internetowym, żeby Cię ośmieszyć,
            • publikował bądź rozsyłał ośmieszjące Ciebie zdjęcia lub filmy,
            • wysyłał do Ciebie smsy, żeby Ci dokuczyć, sprawić przykrość, wystaszyć,
            • wyzywał Cię rozmawiając na czacie, na porta
          • Życzliwość w klasach młodszych

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Uczniowie klas młodszych w swoich klasach wraz z wychowawcami rozmawiali o życzliwości, wybierali jedną dziewczynkę i jednego chłopca, którzy posiadają cechy życzliwego kolegi. Zdjęcia zwycięzców można podziwiać na szkolnej gazetce ściennej.

• DZIEŃ MISIA W KLASACH 1-3

Z okazji Dnia Pluszowego Misia (25.11.2021r.) uczniowie klas I-III wykonali piękne prace tematyczne, które zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych. Dzieci w tym dniu do szkoły przyniosły swoje ulubione misie, poznały historię tego święta oraz wzięły udział w akcji charytatywnej dla Amelki.

• WIELKIE SERCA NASZYCH UCZNIÓW

Dnia 25.11.2021r. w naszej szkole z okazji DNIA PLUSZOWEGO MISIA została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Amelki Gmyrek, która choruje na SMA. Dzięki wsparciu społeczności uczniowskiej, nauczycieli jak i rodziców suma jaką udało się zebrać to 2092,93 złote. Wielkie brawa dla wszystkich za zaangażowanie i wsparcie. Poniżej link potwierdzający przelanie zabranych środków na konto Amelki: ZEBRANE PIENIĄDZE

• UCZTA BOGÓW

Ucztą bogów na Olimpie klasa 5b wspólnie z p. Ewą Tomczak podsumowała dotychczasowe lekcje z mitologii greckiej. Przebrani w stroje i wyposażeni w odpowiednie atrybuty uczniowie zmierzyli się z trudną sztuką prezentacji. Już wiemy, ile przygotowań i odwagi wymagają wystąpienia publiczne. Czas upłynął w miłej atmosferze, tym bardziej, że czekał na nas prawdziwie olimpijski poczęstunek przygotowany przez dzieci.

• MIKOŁAJKOWE ZAPROSZENIE

W imieniu Burmistrza Świebodzice Pawła Ozgi serdecznie zapraszam przedszkolaków oraz uczniów szkół wraz z rodzicami i opiekunami do udziału w oczekiwanej przez wszystkie dzieci imprezie pn. Mikołajki.

W tym roku Mikołajki rozpoczną się w dniu 6 grudnia w Rynku o godz. 15:30 od pokazu szczudlarzy. O godz. 16:00 odbędzie się uroczyste odpalenie choinki wraz Mikołajem oraz Burmistrzem Miasta. W Rynku zaplanowane są tańce świąteczne oraz głównym punktem programu będzie otwarcie magicznego kufra.

• PODARUJ PLUSZOWEGO MISIA AMELCE!

Zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału w akcji charytatywnej na rzecz Amelki Gmyrek!Akcja ma na celu sprzedaż maskotek za symboliczne 5 złotych. Wszystkie pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną w całości przekazane na leczenie dla Amelki, która walczy z SMA. Akcja zakupu maskotki odbędzie się w Dzień Pluszowego Misia tj. 25 listopada zarówno w małym jak i dużym budynku.

• Apel porządkowy w klasach 1-3

Dnia 19 listopada 2021 r. uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami, uczestniczyli w apelu porządkowym pt. „Zasady bezpieczeństwa w szkole w czasie pandemii”. Na początku obejrzeli bajkę o koronawirusie, która pomogła dzieciom utrwalić 10 zasad bezpieczeństwa ucznia . Starsi koledzy i koleżanki z klasy IIIb przypomnieli również dzieciom jak należy zachowywać się w klasie, na korytarzu, sali gimnastycznej, w szatni czy też w toalecie. Na koniec zostały wyróżnieni uczniowie, którzy wzięli udział w konkursach „Barwy jesieni” i „Kartka dla Niepodległej”.

• Najpiękniejszy różaniec

W miesiącu różańcowym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w konkursie na „Najładniejszy różaniec”. Prace dzieci kolejny raz zachwyciły różnorodnością i niezwykle oryginalnymi pomysłami. Jury w składzie: p. dyrektor Jolanta Styrna-Grossman, p. Wiesława Senczyszyn, p. Sylwia Jasińska i p. Aneta Przybyszewska, miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Oto oni:

• INFORMACJE DLA PRZYSZŁYCH KLAS 1

REKRUTACJA - KLIKNIJ!!!