• DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• Czy potrafilibyście poprawnie zapisać słowa: macierz, ciemiężca czy arcyzabawny?

Z takimi trudnościami musieli się mierzyć nasi uczniowie z klas siódmych i ósmych, którzy 29 września wzięli udział w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii.

Rywalizacja w Dyktandzie Niepodległościowym to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. Dyktando jest też szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości. W tegorocznej edycji uczestnicy zmierzyli  się z historią powstań śląskich.

Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.

p. Ewa Tomczak i p. Agnieszka Kiryczuk.

• Dzień Głośnego Czytania

• 27 września 2021 roku w auli naszej szkoły odbyła  się uroczystość z okazji Dnia Głośnego Czytania, która została  przygotowana przez uczniów klasy VIII c pod opieką Agnieszki Kiryczuk. Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję poznać życie i twórczość Stanisława Lema oraz wysłuchać fragmentów tekstów z cyklu "Bajki robotów".  Inspiracją do podjęcia tegorocznej tematyki jest rok 2021, który został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema.

p.Agnieszka Kiryczuk

• FESTIWAL NAUKI - WROCŁAW 2021

• W dniach 17, 20 i 21 września uczniowie z klas 7 i 8 uczestniczyli online w wykładach z pokazami, które organizowane były w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki przez Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską. Pokazy chemiczne, w których uczestniczyli to: Chemia piękna i niebezpieczna, Magia mydła, Kolorowa chemia, Kolorowy świat cukrów i białek. Z fizyki natomiast w wykładzie z pokazem Niesamowity świat optyki i Cyrku fizycznym, który od lat cieszy się popularnością wśród młodzieży dzięki ciekawym doświadczeniom i prostym tłumaczeniem zawiłych zjawisk.

p.Elżbieta Lenik

• Piłka ręczna - rozgrywki

II Miejsce Finał Dolnośląski w piłkę ręczna kl.5 -  na 5 drużyn

Skład drużyny kl.5: Alicja Wieczorek, Magdalena Twardowska, Julia Piątkowska, Mają Kirklo, Nicole Jamrozik, Julia Antoniuk, Alicja Wieczorek, Emilia Wojciechowska, Tosia Bydlowska,  Aleksandra Nowak,  Karolina Korzeniowska.

Mariusz Piwowar

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodzony jest Światowy Dzień Kropki – dzień kreatywności, wiary we własne możliwości. Historia małej dziewczynki – Vashti – zainspirowała również uczniów naszej szkoły. Na języku polskim w klasie 5b każdy mógł narysować swoją kropkę, zaprezentować swoją osobowość, uczucia. Powstały piękne prace, które ożywiliśmy dzięki aplikacji Quiver. Uczniowie opisali także swoje prace i utrwalili części mowy. To była ciekawa i inspirująca lekcja.

P. Ewa Tomczak

• I ruszamy w podróż po wiedzę...

• Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Stefan Żeromski

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2021/2022 była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijanie własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami.

Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi naszej szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy oraz Rodzice!

Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku szkolnego 2021/2022 życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Jak zwykle w pierwszym dniu szkoły wszystkim towarzyszą wielkie oczekiwania i nadzieje. Pragniemy, żeby wiele ambitnych planów i przedsięwzięć edukacyjnych zostało zrealizowanych w rozpoczynającym się dzisiaj okresie szkolnym. Nauczycielom przekazujemy serdeczne pozdrowienia wyrażając nadzieję, że wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa będą z nimi na co dzień.

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również wszystkim rodzicom. Ich zaangażowanie w sprawy szkolne jest bezcenne i zawsze mile widziane. Liczymy zatem na dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Wszystkiego dobrego oraz dużo zdrowia w Nowym Roku Szkolnym!