• POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ KL. 1- 3

• Szanowni Państwo,

W związku z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego od 4 maja 2021 roku uczniowie klas I - III wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem.Nadal obowiązywać będą dotychczasowe procedury, które dotyczyły w szczególności:- przebywania w budynku szkoły tylko uczniów i pracowników szkoły - mierzenia temperatury - noszenia maseczek w częściach wspólnych. Prosimy o kontaktowanie się z wychowawcą lub innymi pracownikami szkoły poprzez e-dziennik lub telefonicznie. Stosując się do zaleceń ograniczenia kontaktów między dziećmi nauka będzie odbywała się w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Klasa 1a - dotychczasowa sala nr 5 (mały budynek)

Klasa 1b - dotychczasowa sala nr 10 (mały budynek)

Klasa 2a - sala nr 24 (duży budynek - wejście od ul. Świdnickiej)

Klasa 2b - dotychczasowa sala nr 2 (mały budynek)

Klasa 2c - sala nr 26, I piętro (duży budynek - wejście łącznikiem, od strony boiska, przy sklepiku)

Klasa 3a - sala nr 14, I piętro (duży budynek - wejście łącznikiem, od strony boiska, przy sali gimnastycznej)

Klasa 3b - dotychczasowa sala nr 8 (duży budynek - wejście łącznikiem, od strony boiska, przy sklepiku)

Klasa 3c - dotychczasowa sala nr 6 (duży budynek - wejście od ul. Świdnickiej)

• Święto Majowe - prace dzieci z klas młodszych

• Konstytucja 3 Maja, a właściwie Ustawa Rządowa z dnia 3 maja uchwalona została 3 maja 1791 roku. Z jej uchwaleniem wiązały się nadzieje na umocnienie Polski na arenie międzynarodowej, ustawa dawała też szansę na przeprowadzenie koniecznych reform ustrojowych.

W tym, jak i w poprzednim roku obchody święta Konstytucji 3 Maja są inne niż w minionych latach. Epidemia koronawirusa nie tylko wywróciła nasze codzienne życie, ale ma również wpływ na obchody ważnych rocznic. Pomimo nauki zdalnej udało się stworzyć kilka prac, które miały na celu budowanie poczucia wspólnoty narodowej oraz popularyzacja wiedzy o historii Polski.

Dziękuję dzieciom za zaangażowanie na zajęciach i przesłanie swoich prac.

Chmielewska Paulina

• 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

• Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, segreguj odpady itp.) i jednorazowym akcjom. Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli na łono natury, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa. A tymczasem na zajęciach informatycznych tworzymy plakaty, by pokazać, że pamiętamy o naszej planecie.

• ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

• Kwiecień, w społeczności osób, które na co dzień stykają się z problemem autyzmu, nazywany jest Niebieskim Miesiącem. Kolor ten symbolizuje nadzieję, którą często żyją rodziny osób zmagających się z chorobą. To właśnie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tego względu dzieci w klasach młodszych miały za zadanie wykonać plakat mówiący o Światowym Dniu Autyzmu. Prace zostały wykonane podczas nauczania zdalnego, a ich efekt jest naprawdę zaskakujący.

Kreatywność dzieci nie zna granic. Wystarczy tylko trochę je ukierunkować ❤️

Chmielewska Paulina

• Wiosno! Czekamy na Ciebie!

• Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Na dworze chłodno, pada deszcz ze śniegiem i brakuje nam słońca. Wraz z uczniami kl. 4-5 chociaż w pracach próbujemy przywołać panujacą nam porę roku: WIOSNO - PRZYBYWAJ!  Prace wykonano w edytorze graficznym podczs zajęć zdalnych z informatyki. Chyba przyznacie, że robi się cieplej ;)

• PORTRETY Z JAJEM

• Jajo… ten idealny, występujący naturalnie w przyrodzie kształt bywa inspiracją do różnych działań twórczych. W tym roku oprócz tradycyjnych pisanek zaproponowałam malowanie/rysowanie portretów z jajem, a może raczej z jaja w dostępnym edytorze grafiki...

Oto wyobraźnia naszych uczniów ;)