• ETAP MIEJSKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PEGAZIK”

•  26.02.2020 w Szkole Integracyjnej w Cierniach odbył ETAP MIEJSKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO PEGAZIK”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: młodsi – Łukasz Błaż i Sandra Gęglawa z klasy 4b, Nadia Neumayer z klasy 6b, starsi – Oliwia Parkitna i Karolina Siodlarz z klasy 8a oraz Marika Szulc z klasy 7b.  Opiekunami recytatorów były panie: Agnieszka Kiryczuk, Anna Nowak i Ada Talarska. Uczniowie recytowali wybrane utwory poetyckie i fragmenty prozy. Do następnego etapu konkursu jury wybrało po trzy osoby z każdej kategorii wiekowej. My mamy szczególny powód do dumy: naszą szkołę będą reprezentować w Świdnicy dwie recytatorki Marika Szulc i Karolina Siodlarz.

GRATULUJEMY. Następny etap konkursu już 5.03.2020. Trzymamy kciuki!

P.Ada Talarska

• ZABAWA KARNAWAŁOWA KL.4-6

• Dnia 25 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa kanawałowa dla uczniów klas IV -VI. Spośród przebranych dzieci najciekawiej przebrani byli:

1. Julia Wójtowicz

2. Sarah Ngoli

3. Szymon Cybulski

4. Aleksandra Laskowska

5. Liwia Wiącek

6. Wiktoria Lenartowicz

7. Patrycja Ostrowska

Wyróżnieni za ciekawe przebranie zostali również uczniowie: Oliwia Słomińska, Amelia Czyżewska, Krystian Pajęcki, Milena Cholewińska, Justyna Wróblewska, Milena Młyńczyk, Samuel Antczak, Paulina Ból, Aleksander Szymański, Milena Woźniczka, Mikołaj Wawrzyniak, Piotr Choptiany, Alex Tatuśko, Zuzanna Grolewska, Zuzanna Mucha, Martyna Misiak.

Wszystkie dzieci zostaną nagrodzeni słodkim upominkiem.

Gratulujemy!SU

• Programowanie robotów

• Dnia 7 lutego 2020 w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się warsztaty programowania robotów z klocków lego. W warsztatach brali udział wybrani uczniowie z wszystkich klas. Nawet najmłodsi uczniowie z klas 1 – 3 dawali sobie świetnie radę. Najpierw trzeba było zmontować robota wg instrukcji, potem zaprogramować a następnie sprawdzić, czy robot prawidłowo wykonuje zadania. Odbyły się również zawody robotów. Warsztaty prowadził pan Antoni Duda z Technicznej Akademii Małolata z Rybnika.

p.Elżbieta Lenik

• Bezpieczeństwo ważna sprawa!

• W świetlicy szkolnej odbył się apel dotyczący bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzieci uczęszczające na świetlicę wraz z klasą 1c wyrecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę, która podsumowała wszystkie zasady bezpieczeństwa poznane podczas zajęć świetlicowych i lekcyjnych.

Paulina Chmielewska

• APEL - BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2020

• Dnia 06.02 odbył się apel dla klas 1-3. Klasa 2a i 2b wraz z wychowawczyniami przygotowały przedstawienie mówiące o bezpieczeństwie podczas zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie mogli utrwalić informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz wspólnie zaśpiewać piosenkę o zimie, której wszyscy się uczyli.

Chmielewska Paulina

• JASEŁKA

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. Barwne i energiczne, a zarazem poruszające i opowiadające o istocie Wcielenia Syna Bożego, takie były nasze tegoroczne jasełka. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas V, VII i VIII, którzy pod czujnym okiem pań katechetek Grażyny Gorskiej - Kubas i Agnieszki Pelc przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 27 stycznia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.  Nie sposób słowami oddać atmosfery i emocji, jakie mali aktorzy zdołali przekazać licznie zgromadzonej publiczności w szkolnej auli. Pokazali oni niezwykły talent sceniczny i charakteryzację postaci, na niespełna godzinę przenosząc zgromadzonych do odległego Betlejem. To już kolejny rok, kiedy uczniowie naszej szkoły stają na wysokości zadania i prezentują niezapomniane widowisko. Ciężka praca włożona w przygotowanie jasełek nagrodzona została gromkimi brawami, również przez panią dyrektor Jolantę Styrnę - Grossman i jej zastępcę panią Marzenę Gościk.

p.Agnieszka Pelc

• BAL KARNAWAŁOWY KL.1-3

• Dnia 5 lutego odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Uczniowie mogli zaprezentować swoje stroje karnawałowe oraz wspólnie pobawić się przy rytmach grającej muzyki. Podczas zabawy zostały wyłonione osoby, które miały najciekawsze stroje oraz te, które swoim tańcem pokazały swoje umiejętności. Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę oraz dekorację wykonaną przez wszystkie nauczycielki klas 1-3.

Paulina Chmielewska

• Pegazik - etap szkolny

• Wyniki konkursu recytatorskiego Pegazik - etap szkolny

Kategoria młodsi klasy IV - VI

ŁUKASZ BŁAŻ, kl. IV B Magdalena Samozwaniec "Małpi pomysł" , opiekun Agnieszka Kiryczuk

SANDRA GĘGLAWA, kl. IV B , Władysław Broniewski, "Literki", opiekun Agnieszka Kiryczuk

NADIA NAUMAYER, kl. VI B, Joanna Kulmowa "Nie mów, że się nie boisz" , opiekun Anna Nowak

Kategoria starsi klasy VII - VIII

KAROLINA SIODLARZ, kl. VIII A, poezja Agnieszka Osiecka, "Z czego składa się świat" , proza Olga Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny" , opiekun Agnieszka Kiryczuk

OLIWIA PARKITNA, kl. VIII A, poezja Wisława Szymborska "Wieża Babel", proza Antonie de Sainte - Exupery "Mały Książę" , opiekun Agnieszka Kiryczuk

MARIKA SZULC kl.VII b, poezja Andrzej Waligórski "Święta krowa", proza Olga Tokarczuk "VII B Szafa" , opiekun Ada Talarska

Gratulujemy!

p.Agnieszka Kiryczuk

• KONKURS PLASTYCZNO - JĘZYKOWY z języka niemieckiego dla klas 7-8

• W okresie przedświątecznym mieliśmy okazję obejrzeć piękne, kolorowe prace konkursowe. Zadaniem uczniów było wykonanie kalendarza adwentowego z wykorzystaniem słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie prace zostały wyeksponowane  na korytarzu szkolnym.

Nasi zwycięzcy:

I miejsce:   Natalia Świderska 7b

II miejsce:  Oliwier Kulesza 7a

III miejsce:  Marika Szulc 7b

Dziękujmy wszystkim zaangażowanym uczniom, a zwycięzcom gratulujemy !!!!!

Organizatorzy konkursu:

Agnieszka Ryszawy