• ZAPRASZAMY DO NAS!

Nauczyciele:
          p.Aleksandra Szymecka
          p.Katarzyna Bońkowska

Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej mogą uczęszczać na obiady w stołówce szkolnej. Obiady wydawane są od godziny 11.30 do godziny 16.00.
          Zapisy na obiady odbywają się bezpośrednio u Pań pracujących na stołówce szkolnej.

I. Cele i zadania świetlicy szkolnej.
          Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, stworzenie warunków do nauki własnej, zabawy i rekreacji.
          Zadania szczegółowe świetlicy szkolnej:
          1.Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie odpowiednich warunków do nauki własnej , zabawy i rekreacji.
          2.Odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i zamiłowań dzieci, wdrażanie do korzystania z dóbr kultury, rozwijanie wielostronnej aktywności twórczej.
          3.Kształtowanie postaw społecznych w toku kontaktów między uczestnikami zajęć i w czasie świadomie tworzonych sytuacji sprzyjających współdziałaniu, nabywaniu umiejętności koleżeńskiego współżycia i kierowania się ważnymi dla zbiorowości normami postępowania
          4.Rozwijanie samodzielności oraz aktywności społecznej
          5.Upowszechnianie zasad kultury
          6. Zapoznawanie z możliwościami zdrowego i pożytecznego organizowania czasu wolnego , przyswajanie dobrych nawyków w tym zakresie.
          7.Wspomaganie rozwoju fizycznego poprzez organizowanie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu.
          8.Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami, pedagogiem.

• Szczegółowe cele, zadania oraz metody ich realizacji zawarte są w rocznym Planie pracy świetlicy szkolnej.
           II. Założenia organizacyjne
          1.Do świetlicy szkolnej mogą uczęszczać dzieci z klas I-III, których rodzice (opiekunowie) pracują zawodowo. Dziecko przebywa w świetlicy tylko w czasie godzin pracy rodziców (opiekunów).
          2.Kwalifikacji i przyjmowania uczniów do świetlicy dokonuje komisja powołana przez dyrektora szkoły (złożona z wychowawców) na podstawie karty zgłoszenia.
          3.Przed przyjęciem dziecka do świetlicy szkolnej rodzic (opiekun) zobowiązany jest do wypełnienia karty zgłoszenia, w której podaje aktualne dane dziecka.
          a)Każda zmiana telefonu, adresu bądź osoby upoważnionej do odbioru dziecka powinna być niezwłocznie zgłoszona pracownikowi świetlicy.
          b)Wszelkie jednorazowe upoważnienia od rodzica przyjmowane są tylko w formie pisemnej.
          4.Za rzeczy zniszczone przez dziecko odpowiada rodzic (opiekun).
          5.Za rzeczy, które przynoszone są przez dzieci świetlica nie ponosi odpowiedzialności.
          6.Świetlica szkolna obejmuje opieką dzieci w godzinach od 7:00 do 16:00.
          a) Rodzice zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka.
          b) W przypadku zdarzenia nagłego, powodującego opóźnienie odebrania dziecka, rodzice ( opiekunowie) zobowiązani są zawiadomić świetlicę poprzez sekretariat szkoły (tel.746669627).
          c) W przypadku nieodebrania dziecka do godz.16.00 i niemożliwości skontaktowania się z rodzicami (opiekunami) wychowawca świetlicy powiadamia dyrektora szkoły, który ma prawo wezwać policję lub powiadomić sąd rodzinny.
          d) Samodzielny powrót dziecka do domu możliwy jest wyłącznie za pisemną zgodą rodziców (opiekunów).
           7. Zachowanie ucznia w świetlicy wpływa na ocenę zachowania.
            III. Obowiązki i prawa wychowanków świetlicy
           Uczniowie korzystający ze świetlicy zobowiązani są do:
          1.Kulturalnego zachowywania się w świetlicy wobec wychowawców i kolegów.
          2.Zachowywania się w taki sposób, by nie przeszkadzać innym w zabawie i w nauce.
          3.Słuchania i wykonywania poleceń wychowawców świetlicy.
          4.Dbania o czystość osobistą i estetyczny wygląd świetlicy.
          5.Poszanowania wyposażenia świetlicy.

Uczniowie korzystający ze świetlicy mają prawo do:
          1.Korzystania z pomocy wychowawców świetlicy w odrabianiu lekcji i pokonywaniu trudności w nauce,.
          2.Rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.
          3.Korzystania z pomocy dydaktycznych, gier, sprzętu sportowego i sprzętu audiowizualnego.
          4.Opieki wychowawczej, życzliwego i podmiotowego traktowania.
          5.Uczniowie mogą zgłaszać pomysły zajęć i ich tematy.

IV. Nagrody i kary :

Nagrody:
          1.Wyróżnienie przez wychowawcę świetlicy na forum grupy.
          2.Pisemna lub ustna pochwała do rodziców.
          3.Pochwała udzielona w obecności nauczyciela i klasy.
          4.Wyróżnienie przez dyrektora na forum szkoły.
          5.Podwyższenie oceny zachowania.
          Kary:
          1.Upomnienie przez wychowawcę świetlicy na forum grupy.
          2.Pisemne lub ustne powiadomienie rodziców.
          3.Nagana udzielona przez nauczyciela w obecności klasy.
          4.Upomnienie lub naganę dyrektora szkoły.
          5.Obniżenie oceny zachowania.
          6.Skreślenie z listy dzieci przyjętych do świetlicy.