• Ziemia odżywa, gdy ekologów przybywa

• 29.01.2016 18:41
        • Szkoła nie pozostaje obojętna wobec problemów zagrożenia ekologicznego. Jej ważnym zadaniem jest motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy ekologicznej i wyrabianie w  nich poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Podjęłyśmy zatem wspólne działania z panem radnym Piotrem Krzyśpiakiem, które spowodowały zmianę podejścia do problemów ekologicznych, a przede wszystkim zmianę zachowań. Pan radny przeprowadził zajęcia edukacyjne, zmierzające do kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Realizując tego typu programy ekologiczne, kształtujemy u dzieci gotowość działania w celu ochrony środowiska i wzbudzamy powstawaniewięzi emocjonalnych z przyrodą.