• KONTAKT ZE ŚWIETLICĄ

   KONTAKT ZE ŚWIETLICĄ

   05.05.2021 13:44

   +48 513755815
  • FERIE ZIMOWE

   29.01.2016 18:52

   Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W dniu 28 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs ” Bezpieczne ferie zimowe.”

   Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci przedstawiały scenki bezpiecznych zabaw na lodzie i śniegu. Odgadywały zagadki o tematyce zimowej oraz brały udział w zajęciach plastycznych- łączyły dyscypliny sportowe z ich nazwami. Uczniowie wysłuchali również listu od Pani Zimy. Odpowiadały na pytania dotyczące treści listu.

  • KARNAWAŁ

   29.01.2016 18:49

   Miesiąc styczeń jest tradycyjnie miesiącem zabaw karnawałowych. Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa karnawałowa, która w naszej świetlicy odbyła się 19 stycznia, na którą czekali z wielką niecierpliwością uczniowie, zwłaszcza Ci młodsi, którzy przygotowali ciekawe maski karnawałowe. Wielką atrakcją okazały się konkursy, których tego dnia nie mogło zabraknąć. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy .Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach.

   Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.

  • NASI KOCHANI DZIADKOWIE

   29.01.2016 18:47

   Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Właśnie z okazji tego święta w dniu 25 stycznia 2016 roku dzieci ze świetlicy szkolnej oraz klasy I a zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Na tak ważnej uroczystości nie zabrakło żadnego zaproszonego gościa. Aulę szkolną wypełniło ponad sześćdziesiąt babć i dziadków. Uroczystość rozpoczęła pani Katarzyna Bońkowska, która powitała tak licznie przybyłych gości. Następnie dzieci zaprezentowały specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiły piękną bajkę pt.: ,,Szewczyk Dratewka’’ oraz ,,Szkolną Szopkę Noworoczną”. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku patrząc na swoje skarby. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  • Ziemia odżywa, gdy ekologów przybywa

   29.01.2016 18:41

   Szkoła nie pozostaje obojętna wobec problemów zagrożenia ekologicznego. Jej ważnym zadaniem jest motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy ekologicznej i wyrabianie w  nich poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Podjęłyśmy zatem wspólne działania z panem radnym Piotrem Krzyśpiakiem, które spowodowały zmianę podejścia do problemów ekologicznych, a przede wszystkim zmianę zachowań. Pan radny przeprowadził zajęcia edukacyjne, zmierzające do kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Realizując tego typu programy ekologiczne, kształtujemy u dzieci gotowość działania w celu ochrony środowiska i wzbudzamy powstawaniewięzi emocjonalnych z przyrodą.