NAWIGACJA

Galeria zdjęć

 • Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od nauki i dotychczasowych szkolnych obowiązków. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły okres  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W dniu 28 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs ” Bezpieczne ferie zimowe.”

  Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzieci przedstawiały scenki bezpiecznych zabaw na lodzie i śniegu. Odgadywały zagadki o tematyce zimowej oraz brały udział w zajęciach plastycznych- łączyły dyscypliny sportowe z ich nazwami. Uczniowie wysłuchali również listu od Pani Zimy. Odpowiadały na pytania dotyczące treści listu.

  29.01.2016 18:52 | więcej »
 • Miesiąc styczeń jest tradycyjnie miesiącem zabaw karnawałowych. Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają okazji, aby się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa karnawałowa, która w naszej świetlicy odbyła się 19 stycznia, na którą czekali z wielką niecierpliwością uczniowie, zwłaszcza Ci młodsi, którzy przygotowali ciekawe maski karnawałowe. Wielką atrakcją okazały się konkursy, których tego dnia nie mogło zabraknąć. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy .Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach.

  Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.

  29.01.2016 18:49 | więcej »
 • Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. Właśnie z okazji tego święta w dniu 25 stycznia 2016 roku dzieci ze świetlicy szkolnej oraz klasy I a zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Na tak ważnej uroczystości nie zabrakło żadnego zaproszonego gościa. Aulę szkolną wypełniło ponad sześćdziesiąt babć i dziadków. Uroczystość rozpoczęła pani Katarzyna Bońkowska, która powitała tak licznie przybyłych gości. Następnie dzieci zaprezentowały specjalny program artystyczny: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiły piękną bajkę pt.: ,,Szewczyk Dratewka’’ oraz ,,Szkolną Szopkę Noworoczną”. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku patrząc na swoje skarby. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  29.01.2016 18:47 | więcej »
 • Szkoła nie pozostaje obojętna wobec problemów zagrożenia ekologicznego. Jej ważnym zadaniem jest motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy ekologicznej i wyrabianie w  nich poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Podjęłyśmy zatem wspólne działania z panem radnym Piotrem Krzyśpiakiem, które spowodowały zmianę podejścia do problemów ekologicznych, a przede wszystkim zmianę zachowań. Pan radny przeprowadził zajęcia edukacyjne, zmierzające do kształtowania odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Realizując tego typu programy ekologiczne, kształtujemy u dzieci gotowość działania w celu ochrony środowiska i wzbudzamy powstawaniewięzi emocjonalnych z przyrodą.

  29.01.2016 18:41 | więcej »
 • Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, dzieci ze świetlicy przygotowały jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu. Oglądając przedstawienie, czuło się nastrój świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przygotowali również przedstawienie pt: „ Szewczyk Dratewka”. Wszystkie dzieci złożyły pani dyrektor, rodzicom oraz zaproszonym gościom życzenia noworoczne. Po zakończonym spektaklu głos zabrała p. dyrektor , która podziękowała wykonawcom oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

  29.01.2016 18:38 | więcej »
 • Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas chronić od zła i niebezpieczeństwa. Dzieciom spodobały się wierszyki, ochoczo opowiadały o swoich przyjacielach. Odpowiadały na zadawane zagadki związane z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umiały wymienić popularne misie.

  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały taniec z maskotkami i obejrzały wystawę książek o misiach.

  29.01.2016 18:35 | więcej »
 • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb

  Dnia 30.11.2015r. w świetlicy zorganizowaliśmy wieczór wróżb. Uczniowie zapoznali się tradycjami i historią powstania tego święta a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Zabawy, uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór Andrzejkowy w świetlicy.

  29.01.2016 18:33 | więcej »
 • W dniu 29.X.2015r uczniowie w świetlicy urządzili HALLOWEEN. Celem zabawy było wzbogacenie zasobu słownictwa związanego z tym świętem,rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami HALLOWEEN w Wielkiej Brytani oraz Stanach Zjednoczonych. Była to również okazja do integracji uczniów. Dzieci brały udział w konkursach: jedzenie jabłek, wyscig na miotłach rozpoznawanie:" Kto jest duchem "?
  29.01.2016 18:29 | więcej »
 • DZIEŃ JABŁKA

  W miesiącu wrześniu w świetlicy szkolnej odbyła się cykliczna impreza: „ŚWIĘTO JABŁKA” Głównym celem zajęć była popularyzacja zdrowego stylu życia. Dzieci brały udział w konkursach : plastycznym ,”mądrej głowy”, zręcznościowym, odgadywały „ owocowe” zagadki. Pod koniec zajęć odbyła się degustacja produktów z jabłek.

  29.01.2016 18:28 | więcej »
 • W miesiącu październiku w naszej świetlicy odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na świetliczanina. Dzieci z klasy I miały do wykonania kilka zadań.Po wykazaniu się wiedzą dotyczącą naszej miejscowości, ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej- nastąpiło UROCZYSTE PASOWANIE NA ŚWIETLICZANINA.
  29.01.2016 18:24 | więcej »
 • W miesiącu październiku naszą świetlicę odwiedził Pan Policjant. Celem spotkania było wzbudzenie pozytywnego stosunku do pracy policjanta , zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Pan policjant w sposób wyczerpujący odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez dzieci. Zwieńczeniem wizyty była możliwość zobaczenia wnetrza radiowozu policyjnego oraz samodzielne uruchomienie sygnału dźwiękowego
  29.01.2016 18:22 | więcej »
 • W dniu 30.09.2015r swoje święto obchodzili wszyscy chłopcy. Oprócz tradycyjnych życzeń dziewczynki ze świetlicy szkolnej dokonały wyboru najsympatyczniejszego kolegi. Chłopcy brali udział w różnych konkurencjach. Najzwinniejszym,najszybszym oraz najbystrzejszym okazał się ALAN z klasy II A
  29.01.2016 18:21 | więcej »
 • Inscenizacja baśni Jana Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”

  W dniu 18.12.2014r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pt. Dziewczynka z Zapałkami. Zostało ono zorganizowane z myślą o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Dzięki inscenizacji baśni Andersena dzieci mogły wysłuchać tej przejmującej opowieści oraz zmienić jej zakończenie na bardzo radosne i wesołe, zaprosić dziewczynkę z zapałkami do siebie i razem zaśpiewać pastorałkę. Po przejmującym występie dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wyrecytowały wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Cały występ zakończyło wspólne kolędowanie oraz składanie sobie życzeń.
   

  08.01.2015 19:25 | więcej »
 • ZABAWA ANDRZEJKOWA

  28.11.2014 –Tego dnia w świetlicy szkolnej zostały zorganizowane Andrzejki. Dzieci brały udział w zabawach zaproponowanych przez nauczycielki. Wkłuwając szpilkę w serce chłopcy mogli poznać imię swojej przyszłej wybranki a dziewczynki poznać imię swojego przyszłego wybranka.

  01.12.2014 18:21 | więcej »
 • Świetlica jest czynna od 7.00 do 16.00
  Nauczyciele:
  p.Aleksandra Szymecka 
  p.Katarzyna Bońkowska 


  Dzieci zapisane do świetlicy szkolnej mogą uczęszczać na obiady w stołówce szkolnej. Obiady wydawane są od godziny 11.30 do godziny 16.00.
  Zapisy na obiady odbywają się bezpośrednio u Pań pracujących na stołówce szkolnej. 
   
  I. Cele i zadania świetlicy szkolnej.
  Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej, stworzenie warunków do nauki własnej, zabawy i rekreacji.
  Zadania szczegółowe świetlicy szkolnej:
  1.Organizowanie pomocy w nauce, tworzenie odpowiednich warunków do nauki własnej , zabawy i rekreacji.
  2.Odkrywanie i rozwijanie zainteresowań i zamiłowań dzieci, wdrażanie do korzystania z dóbr kultury, rozwijanie wielostronnej aktywności twórczej.
  3.Kształtowanie postaw społecznych w toku kontaktów między uczestnikami zajęć i w czasie świadomie tworzonych sytuacji sprzyjających współdziałaniu, nabywaniu umiejętności koleżeńskiego współżycia i kierowania się ważnymi dla zbiorowości normami postępowania
  4.Rozwijanie samodzielności oraz aktywności społecznej
  5.Upowszechnianie zasad kultury
  6. Zapoznawanie z możliwościami zdrowego i pożytecznego organizowania czasu wolnego , przyswajanie dobrych nawyków w tym zakresie.
  7.Wspomaganie rozwoju fizycznego poprzez organizowanie gier i zabaw ruchowych w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu.
  8.Współdziałanie z rodzicami, nauczycielami, pedagogiem.
   
   
     
      
  17.11.2015 13:20 | więcej »
 •  Dnia 23.10.2014r. w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane pasowanie na świetliczanina. Dla dzieci z klas pierwszych zostały przygotowane zadania, z którymi musieli sobie poradzić. Dzieci grupowo układały puzzle, odczytywały zaszyfrowane wyrazy oraz szeregowały liczby od 1 do 10. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami i zostali z pasowania przez Panią Dyrektor Jolantę Styrnę na uczniów świetlicy szkolnej.  

      

  30.10.2014 16:53 | więcej »
 • 30.09.2014r. DZIEŃ CHŁOPAKA

  Święto Chłopaka zorganizowane w świetlicy pozwoliło na wyłonienie „Mistera Świetlicy” oraz na fantastyczna zabawę, zarówno dziewczynek kibicującym swoim kolegą w różnych konkurencjach, jak i chłopcom, którzy bardzo dzielnie ze sobą rywalizowali. Pokonywanie coraz trudniejszych konkurencji pozwoliło na wyłonienie jednego chłopca, który okazał się niebywała wiedzą oraz sprytem w konkurencjach sportowych. Uzyskał on miano „Mistera” oraz został nagrodzony przez dziewczynki brawami. Każdy chłopiec otrzymał także prezent przygotowany przez swoje koleżanki ze świetlicy.

   

   

  30.10.2014 14:22 | więcej »
 • 26.09. 2014r. 	ŚWIĘTO JABŁKA

  Jak co roku w świetlicy szkolnej zostało zorganizowane Święto Jabłka. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach oraz mogli skosztować pysznych jabłek. Święto Jabłka pozwoliło także na utrwalenie wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz konieczności jedzenia owoców, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka.  

         

  30.10.2014 16:56 | więcej »
 • 19.09.2014r. RUCH DROGOWY

  W świetlicy prowadzony był cykl zajęć o ruchu drogowym. Dzieci poznawały znaki drogowe, utrwalały umiejętność rozpoznawania poszczególnych kolorów sygnalizacji świetlnej oraz uczyły się wierszyka o ruchu drogowym. W ramach podsumowania została zorganizowana wycieczka na przejście dla pieszych, która pozwoliła na utrwalenie zdobytej wiedzy.  

                 

  30.10.2014 16:57 | więcej »